Љубовни проблеми

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Zdravo, bi sakala da dobijam mislenje na slednava tema. Od pred 1 i pol zapoznav eden decko i izlegovme naj normalno na pijacka, posle toa na kafe i sme non stop vo komunijacija so pisuvanje na Viber. No koga i da mu spomnam da se vidime on ja isbegnuva taa tema ili posle tolku dogovaranje se gledane docna navecer t. e. pesacime no retko. Preku Viber ni se i na 2ta iskzani cuvstvata i bukvalno sekoja nok pisuvame dosta dolgo, sme zapoznaeni so site raboti i sme zborele i na seksualni temi, duri i sme planirale patuvanja i planovi za idnina. No problemot e sto on porai nekoja pricina odbegnuva sreba... Sto mislite na sto bi se dolzelo toa? Vi blagodaram odnapred i se nadevam deka razmisluvanjata vasi ke mi pomognat.
Мене ова ми изгледа како тој да те крие тебе и не сака да биде виден со тебе (ноќе гледање, допишување само на вибер, одбегнува средби). Може и да му треба време, 1 ипол месец е релативно краток временски период. Разговарај со него.
 

tijana20

Нов член
4 јули 2019
1
0
1
26
Здраво,
Нова сум на форумот и ми треба ваше мислење. Со дечко ми скоро една година имаме незаштитени односи, вчера имавме и сабајлето за прв пат забележав малку црвена крв на долната облека. Нормално се исплашив бидејќи прв пат тоа ми се дешава. Да напоменам тоа е 5 дена после овулација. Прерано е за циклус а воедно имам многу редовен циклус. И тоа ми се деси сабајлето и еве сега немам ништо повеќе, никакво крварење. Ве молам за совет