Љубовни проблеми

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Тој тип на девојки за кои велиш дека постојат, дремат пред мтв....врска без љубов нема а таму каде што има љубов секој момент се користи да се биде заедно.
А си слушнал/а ти за секс без обврски?
И кој тоа те излажа душо дека врска без љубов не постои?!
Или си многу наивен/на или си многу млад/а ако веруваш дека врска без љубов не постои...Дури и бракови без љубов постојат.
А девојките пред МТВ се проститутки (по дефиниција пружаат сексуални услуги за паричен надомест), а македончево наше си бара девојка, ок девојка која има исти ставови како него и со која би се гледал повремено, би се дружел без обврски и без напнување за сериозна врска....Не знам како дојде до споредбава со проститутките пред МТВ и не знам зошто сте толку ограничени во погледите...
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
29
А си слушнал/а ти за секс без обврски?
И кој тоа те излажа душо дека врска без љубов не постои?!
Или си многу наивен/на или си многу млад/а ако веруваш дека врска без љубов не постои...Дури и бракови без љубов постојат.
А девојките пред МТВ се проститутки (по дефиниција пружаат сексуални услуги за паричен надомест), а македончево наше си бара девојка, ок девојка која има исти ставови како него и со која би се гледал повремено, би се дружел без обврски и без напнување за сериозна врска....Не знам како дојде до споредбава со проститутките пред МТВ и не знам зошто сте толку ограничени во погледите...
Ама тоа не е врска врска без обврски или само за секс да се гледаат
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Ама тоа не е врска врска без обврски или само за секс да се гледаат
А има ли некоја дефиниција за врска? Има некои правила?
Секоја врска си е приказна за себе...
Секоја е врска е онаква каква што ќе си ја направат тие двајца...
Се` зависи од нив...од нивните желби, потреби, од она како ќе си се договорат...
Врската не е и не треба да биде шаблон...или да се одвива онака како што очекува околината...Напротив, треба да тече како што му одговара на нив двајца...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Изминатава недела се раскаравме за се ова што тука го пишувам, за се отворено зборевме. Јас дури работите низ шала и ги кажувам, а она сериозна ми кажува како не сум во право и не сум можел во врска да правам што сакам. Кажуваше како некогаш е нервозна поради проблеми од работа, факс и дома, ја советував и кажувам млада е, да де опушти, но она тоа не го сфаќа, јас сум бил тој што неќел да се промени, не сум бил сериозен.

Вечерва изгледа се заврши. Самата вика веќе немала да дава никој да ја заебава, јас се неа сум ја кривел, па нашето тука заврши, секој по свој пат со се најубаво си посакавме.

Може ова премногу не ме погоди, но осеќам некое измачување на душата. Нешто како океј веќе не морам да ја гледам, ама бар уште еднаш да ја видев. Некаде длабоко и скриено во мене тешко ми падна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,404
5,905
1,683
Disco
А има ли некоја дефиниција за врска? Има некои правила?
Секоја врска си е приказна за себе...
Секоја е врска е онаква каква што ќе си ја направат тие двајца...
Се` зависи од нив...од нивните желби, потреби, од она како ќе си се договорат...
Врската не е и не треба да биде шаблон...или да се одвива онака како што очекува околината...Напротив, треба да тече како што му одговара на нив двајца...

Има 1/8, 1/4, 1/2 врска и целосна врска. Не може да биде фул врска онаа каде што партнерите не знаат на пример како мириса вецето после вршење голема нужда од страна на едниот партнер, а тоа се постигнува само со заеднички живот :zelen
Лесно е пола ден за викенд да се набаци добра облека, да се одглуми ако има потреба нешто, да се напраи филм, затоа имаме и такви осмина врски, често завршуваат за кратко време. Кај вецето нема лага :p

Порано немало такви ствари, се знаело дојде времето 15-20 години и тоа е тоа, дали биле таксани, дали поинаку биле договорени од породица, дали профи шемаџии договориле или инаку. Денес е транзиционо време во тој поглед низ цел свет, улогата на заедничкиот живот поради потомство и породица иако сеуште број еден се заменува со други улоги.

Изминатава недела се раскаравме за се ова што тука го пишувам, за се отворено зборевме. Јас дури работите низ шала и ги кажувам, а она сериозна ми кажува како не сум во право и не сум можел во врска да правам што сакам. Кажуваше како некогаш е нервозна поради проблеми од работа, факс и дома, ја советував и кажувам млада е, да де опушти, но она тоа не го сфаќа, јас сум бил тој што неќел да се промени, не сум бил сериозен.

Вечерва изгледа се заврши. Самата вика веќе немала да дава никој да ја заебава, јас се неа сум ја кривел, па нашето тука заврши, секој по свој пат со се најубаво си посакавме.

Може ова премногу не ме погоди, но осеќам некое измачување на душата. Нешто како океј веќе не морам да ја гледам, ама бар уште еднаш да ја видев. Некаде длабоко и скриено во мене тешко ми падна.

Девојката ќе ја видиш за пар години со количка во која турка бебе :p ете и сам викаш, работи и оди на факс, значи за нејзини години е прилично сеериозна, нејзе и е изгледа целта јасна и одлучно сака да се посвети на тоа, значи сериозна врска, брак, деца, имот...

Немаш мака, се случува и тоа, breakdown in communications :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Makedonec

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
29
Изминатава недела се раскаравме за се ова што тука го пишувам, за се отворено зборевме. Јас дури работите низ шала и ги кажувам, а она сериозна ми кажува како не сум во право и не сум можел во врска да правам што сакам. Кажуваше како некогаш е нервозна поради проблеми од работа, факс и дома, ја советував и кажувам млада е, да де опушти, но она тоа не го сфаќа, јас сум бил тој што неќел да се промени, не сум бил сериозен.

Вечерва изгледа се заврши. Самата вика веќе немала да дава никој да ја заебава, јас се неа сум ја кривел, па нашето тука заврши, секој по свој пат со се најубаво си посакавме.

Може ова премногу не ме погоди, но осеќам некое измачување на душата. Нешто како океј веќе не морам да ја гледам, ама бар уште еднаш да ја видев. Некаде длабоко и скриено во мене тешко ми падна.
Различни карактери имате и различни цели и различно ја гледате врската
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec
22 ноември 2018
1
0
1
31
Здраво, здраво добри луѓе... :) Јас сум овде малце постар член, меѓутоа, си го заборавив и пасвордот и профилот од мојот ник нејм, и емаилот, и сега чаре, дали може да ми го кажете некако пассвордот? Дали може некој да ме контактира на инбокс, секако сум пробала, секаков пасворд, али не можам да влезам. :) ај помош плс.

Гледам и дека сте го промениле форумот, па со среќа. Одавно не сум ве посетила...