1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовни проблеми

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dea, 15 февруари 2012.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  А си слушнал/а ти за секс без обврски?
  И кој тоа те излажа душо дека врска без љубов не постои?!
  Или си многу наивен/на или си многу млад/а ако веруваш дека врска без љубов не постои...Дури и бракови без љубов постојат.
  А девојките пред МТВ се проститутки (по дефиниција пружаат сексуални услуги за паричен надомест), а македончево наше си бара девојка, ок девојка која има исти ставови како него и со која би се гледал повремено, би се дружел без обврски и без напнување за сериозна врска....Не знам како дојде до споредбава со проститутките пред МТВ и не знам зошто сте толку ограничени во погледите...
   
  На Аркантос, Makedonec и la.madrugada им се допаѓа ова.
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Ама тоа не е врска врска без обврски или само за секс да се гледаат
   
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  А има ли некоја дефиниција за врска? Има некои правила?
  Секоја врска си е приказна за себе...
  Секоја е врска е онаква каква што ќе си ја направат тие двајца...
  Се` зависи од нив...од нивните желби, потреби, од она како ќе си се договорат...
  Врската не е и не треба да биде шаблон...или да се одвива онака како што очекува околината...Напротив, треба да тече како што му одговара на нив двајца...
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Изминатава недела се раскаравме за се ова што тука го пишувам, за се отворено зборевме. Јас дури работите низ шала и ги кажувам, а она сериозна ми кажува како не сум во право и не сум можел во врска да правам што сакам. Кажуваше како некогаш е нервозна поради проблеми од работа, факс и дома, ја советував и кажувам млада е, да де опушти, но она тоа не го сфаќа, јас сум бил тој што неќел да се промени, не сум бил сериозен.

  Вечерва изгледа се заврши. Самата вика веќе немала да дава никој да ја заебава, јас се неа сум ја кривел, па нашето тука заврши, секој по свој пат со се најубаво си посакавме.

  Може ова премногу не ме погоди, но осеќам некое измачување на душата. Нешто како океј веќе не морам да ја гледам, ама бар уште еднаш да ја видев. Некаде длабоко и скриено во мене тешко ми падна.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Има 1/8, 1/4, 1/2 врска и целосна врска. Не може да биде фул врска онаа каде што партнерите не знаат на пример како мириса вецето после вршење голема нужда од страна на едниот партнер, а тоа се постигнува само со заеднички живот :zelen
  Лесно е пола ден за викенд да се набаци добра облека, да се одглуми ако има потреба нешто, да се напраи филм, затоа имаме и такви осмина врски, често завршуваат за кратко време. Кај вецето нема лага :p

  Порано немало такви ствари, се знаело дојде времето 15-20 години и тоа е тоа, дали биле таксани, дали поинаку биле договорени од породица, дали профи шемаџии договориле или инаку. Денес е транзиционо време во тој поглед низ цел свет, улогата на заедничкиот живот поради потомство и породица иако сеуште број еден се заменува со други улоги.

  Девојката ќе ја видиш за пар години со количка во која турка бебе :p ете и сам викаш, работи и оди на факс, значи за нејзини години е прилично сеериозна, нејзе и е изгледа целта јасна и одлучно сака да се посвети на тоа, значи сериозна врска, брак, деца, имот...

  Немаш мака, се случува и тоа, breakdown in communications :kafe
   
  На MoonFairy и Makedonec им се допаѓа ова.
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Различни карактери имате и различни цели и различно ја гледате врската
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  љубовта е како огин те грее но може и да те изгори
   
  На Makedonec и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 8. Си го заборавив пасс

  Зачленет на:
  22 ноември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво, здраво добри луѓе... :) Јас сум овде малце постар член, меѓутоа, си го заборавив и пасвордот и профилот од мојот ник нејм, и емаилот, и сега чаре, дали може да ми го кажете некако пассвордот? Дали може некој да ме контактира на инбокс, секако сум пробала, секаков пасворд, али не можам да влезам. :) ај помош плс.

  Гледам и дека сте го промениле форумот, па со среќа. Одавно не сум ве посетила...
   
 9. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Пиши ми во приватна порака на кој мејл ти е регистриран профилот.
   
 10. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  :D Темава е непотребна сега. Може да иде во канта. :D СЕ ВРАТИВ! Добродојдов патем,после подолг период.
   

Сподели: