1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовни проблеми

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dea, 15 февруари 2012.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  sakash open relationship, i da si bockas nastrana, epa druze takvi drolji se najduvaat samo ako vrtkash mn pari. :D
   
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не барам да имам дроља и да си боцкам други на страна, барам некоја која ќе има широки сфаќања за животот и која нема да ти ја крати слободата од љубомора. Замисли ти имаш женска ама со твоја колешка или другарка се гушнете најдругарски додека сте на некоја журка додека играте, а женска ти ти вика океј не мора да искачаме видов дека ме изневеруваш? Не би ти дошло да и ја плеснеш една за да сфати дека љубомората е болест?:D
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  Нема таква другар.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,191
  Допаѓања:
  2,262
  Оп стоп, насилство никако :)
  Кажи и само чао пријатно и толку ич не се замарај со љубоморни. :)
   
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Далеку од насилство само така е зборот. Сега сме во нешто како пауза пред раскинување. Љубомората да била болна работа.
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  Да не ти солам памет ама тоа паузи,одмор итн се глупи работи,може и ќе ме искритикува некоја али ако сакаш вистината да ти ја кажам,а таа е дека да си ги мењаваш не како чорапи туку како зрна сончоглед кога грицкаш,па со текот на годините ќе дојдеш на ниво такво што ќе гледаш поинаку на тие работи (малце поинаку) и ќе ти биде приоритет нешто по сериозно кое се надевам ќе знаеш да го негуваш (ако заслужува),сега батица плескај газинја нека звонат ;):cool:
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Веројатно девојката те сака и затоа се појавуваат испади на љубомора (заедно со недостаток на самодоверба ваљда) ако не беше така ќе и беше свеједно каде одиш и сето тоа (како шо тебе ти е свеједно што прави таа) на тие години таа е ситуацијата па и не само на тие, се плаши дека ќе ја изневериш, нажалост нема опција во која нема да ја повредиш, ќе мора да ја оставиш пошто девојката очигледно си бара нешто за подолгорочно и нема ништо страшно во тоа, има и на 20 кои си бараат сериозна врска, проблемот е што имате сосема различни цели :kafe
  Најдобро да и раскинеш но на фин начин и дај и на знаење дека тоа што те сакала ти значи нешто и дека ќе го паметиш тоа, не ја повредувај и ослободи ја да си бара сериозен партнер :pusi
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се тоа океј така и ќе биде, но ме нервира тоа што за се она си кажува дека е во право, дека таква си е не мора да се мења, а кога кажува дека сум ја ,,изневерил,, вика да не прашувам зошто после не ми правела муабет или ме оставила на сеен. Болно е да се љубоморен, да не сакаш промена за да ти биде бољи у врската и да не наоѓаш компромис за двете страни да бидат задоволени.
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,191
  Допаѓања:
  2,262
  Имаш девојка, или уште си ги мењаш?
  Не заебавам Мац, немој да мислиш дека си фраер во очите на девојките ако имаш се повеќе и повеќе поминато. Дури и кола кога купуваат луѓето гледаат да е со по мала километража
  Јас, а и многу други девојки не би сакале да бидат со мажи што појма немаат со колку се биле.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  bato takvata so ne ja boli kur, se pleska so drugi, a so tebe izigrava cesna.

  Vaka na laicki nacin kazano i najprosto.

  Inace ako sum kulturen i realen, ne postoi takva kakva so ti zamisluvas, a i toa ne e vrska, samo si se zadovoluvate na oralnite i seksualnite potrebi pomegju dva razlicni pola.

  Inace kolku godini si?
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: