Љубовни проблеми

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Барам совет од вас, нз дали е грешката кај мене или кај другите. На 20 години сакам врска што ќе биде повеќе зезанција, прво другарство, па после врска, не само глумење брак. Она искачаме, се муваме, секс, најчесто да искачаме сами, а ретко кога со мое друштво или нејзино. Да се има слобода, а не после глава да боли како да раскинам ако не ми е убаво. Она вика дека не може кога сакам да раскинувам, ако не ти се допаѓа нешто одма да си ја фрлал. Нз стварно кај да ја гледам грешката. Совет?
sakash open relationship, i da si bockas nastrana, epa druze takvi drolji se najduvaat samo ako vrtkash mn pari. :D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
sakash open relationship, i da si bockas nastrana, epa druze takvi drolji se najduvaat samo ako vrtkash mn pari. :D
Не барам да имам дроља и да си боцкам други на страна, барам некоја која ќе има широки сфаќања за животот и која нема да ти ја крати слободата од љубомора. Замисли ти имаш женска ама со твоја колешка или другарка се гушнете најдругарски додека сте на некоја журка додека играте, а женска ти ти вика океј не мора да искачаме видов дека ме изневеруваш? Не би ти дошло да и ја плеснеш една за да сфати дека љубомората е болест?:D
 
  • Like
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,210
2,298
1,153
Skopje
www.facebook.com
Не барам да имам дроља и да си боцкам други на страна, барам некоја која ќе има широки сфаќања за животот и која нема да ти ја крати слободата од љубомора. Замисли ти имаш женска ама со твоја колешка или другарка се гушнете најдругарски додека сте на некоја журка додека играте, а женска ти ти вика океј не мора да искачаме видов дека ме изневеруваш? Не би ти дошло да и ја плеснеш една за да сфати дека љубомората е болест?:D
Оп стоп, насилство никако :)
Кажи и само чао пријатно и толку ич не се замарај со љубоморни. :)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Оп стоп, насилство никако :)
Кажи и само чао пријатно и толку ич не се замарај со љубоморни. :)
Далеку од насилство само така е зборот. Сега сме во нешто како пауза пред раскинување. Љубомората да била болна работа.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,760
782
1,133
Skopje
Да не ти солам памет ама тоа паузи,одмор итн се глупи работи,може и ќе ме искритикува некоја али ако сакаш вистината да ти ја кажам,а таа е дека да си ги мењаваш не како чорапи туку како зрна сончоглед кога грицкаш,па со текот на годините ќе дојдеш на ниво такво што ќе гледаш поинаку на тие работи (малце поинаку) и ќе ти биде приоритет нешто по сериозно кое се надевам ќе знаеш да го негуваш (ако заслужува),сега батица плескај газинја нека звонат ;):cool:
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Работата си го достигна максот. Ми кажа дека и сметало да искачам до другари, а посебно со другарки. Секое мое искачање со другарка она ми вика кој знае што сте правеле, може си ме изневерил, како да ти верувам дека не си. Јас и викам битно е човек да се дружи и дека мене не ми смета кога она искача со машки, она вика дека неа и сметало дури она само со женски искачала. Друго е тоа што не знае да се шали, најдобар совет го сфаќа ко ти не се мењаш за да биде подобро и се искача ко јас да сум крива.

Не сум некој кој сака да иде со 2 - 3 женски истовремено, но сакам слобода. Кон неа не осеќам некоја вистинска љубов, повеќе ко дружење ми е. Мислам на овие години треба човек да се дружи, да се забавува, да шета, да ужива, а она сака да команда со мене и да се изолирам од било какво друго уживање за мене, а тоа себе не си го дозволувам. Љубомората е болна работа.

Сакам слобода, сакам дружба, сакам уживање, сакам да нема ограничувања. Така да со оваа малку на дистанца ќе бидам, а изгледа ќе треба да се потрудам малку повеќе да најдам некоја како мене :D
Веројатно девојката те сака и затоа се појавуваат испади на љубомора (заедно со недостаток на самодоверба ваљда) ако не беше така ќе и беше свеједно каде одиш и сето тоа (како шо тебе ти е свеједно што прави таа) на тие години таа е ситуацијата па и не само на тие, се плаши дека ќе ја изневериш, нажалост нема опција во која нема да ја повредиш, ќе мора да ја оставиш пошто девојката очигледно си бара нешто за подолгорочно и нема ништо страшно во тоа, има и на 20 кои си бараат сериозна врска, проблемот е што имате сосема различни цели :kafe
Најдобро да и раскинеш но на фин начин и дај и на знаење дека тоа што те сакала ти значи нешто и дека ќе го паметиш тоа, не ја повредувај и ослободи ја да си бара сериозен партнер :pusi
 
  • Like
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Веројатно девојката те сака и затоа се појавуваат испади на љубомора (заедно со недостаток на самодоверба ваљда) ако не беше така ќе и беше свеједно каде одиш и сето тоа (како шо тебе ти е свеједно што прави таа) на тие години таа е ситуацијата па и не само на тие, се плаши дека ќе ја изневериш, нажалост нема опција во која нема да ја повредиш, ќе мора да ја оставиш пошто девојката очигледно си бара нешто за подолгорочно и нема ништо страшно во тоа, има и на 20 кои си бараат сериозна врска, проблемот е што имате сосема различни цели :kafe
Најдобро да и раскинеш но на фин начин и дај и на знаење дека тоа што те сакала ти значи нешто и дека ќе го паметиш тоа, не ја повредувај и ослободи ја да си бара сериозен партнер :pusi
Се тоа океј така и ќе биде, но ме нервира тоа што за се она си кажува дека е во право, дека таква си е не мора да се мења, а кога кажува дека сум ја ,,изневерил,, вика да не прашувам зошто после не ми правела муабет или ме оставила на сеен. Болно е да се љубоморен, да не сакаш промена за да ти биде бољи у врската и да не наоѓаш компромис за двете страни да бидат задоволени.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,210
2,298
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да не ти солам памет ама тоа паузи,одмор итн се глупи работи,може и ќе ме искритикува некоја али ако сакаш вистината да ти ја кажам,а таа е дека да си ги мењаваш не како чорапи туку како зрна сончоглед кога грицкаш,па со текот на годините ќе дојдеш на ниво такво што ќе гледаш поинаку на тие работи (малце поинаку) и ќе ти биде приоритет нешто по сериозно кое се надевам ќе знаеш да го негуваш (ако заслужува),сега батица плескај газинја нека звонат ;):cool:
Имаш девојка, или уште си ги мењаш?
Не заебавам Мац, немој да мислиш дека си фраер во очите на девојките ако имаш се повеќе и повеќе поминато. Дури и кола кога купуваат луѓето гледаат да е со по мала километража
Јас, а и многу други девојки не би сакале да бидат со мажи што појма немаат со колку се биле.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не барам да имам дроља и да си боцкам други на страна, барам некоја која ќе има широки сфаќања за животот и која нема да ти ја крати слободата од љубомора. Замисли ти имаш женска ама со твоја колешка или другарка се гушнете најдругарски додека сте на некоја журка додека играте, а женска ти ти вика океј не мора да искачаме видов дека ме изневеруваш? Не би ти дошло да и ја плеснеш една за да сфати дека љубомората е болест?:D
bato takvata so ne ja boli kur, se pleska so drugi, a so tebe izigrava cesna.

Vaka na laicki nacin kazano i najprosto.

Inace ako sum kulturen i realen, ne postoi takva kakva so ti zamisluvas, a i toa ne e vrska, samo si se zadovoluvate na oralnite i seksualnite potrebi pomegju dva razlicni pola.

Inace kolku godini si?
 
  • Like
Реакции: Outrider