Љубовни проблеми

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Имам симпатија, а можеби е и повеќе од симпатија, но тој има девојка. Вчера дознав дека сега се официјално во врска. Не знам што да правам... прв пат вака се чувствувам скршено, иако другарките ми помагаат и викаат дека треба веќе да го заборавам, не можам. Секој ден го гледам и не знам што да правам.

Дали вие постарите и поискусните би ме советувале нешто? :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner and belabelina

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
278
1,063
Скопје
Според твојата возраст, одма ќе ти кажам - ич да не му се секираш.

Совет од машко: Колку повеќе делуваш незаинтересирано - толку повеќе ќе го привлечеш. :)

Be cool :cool:
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,417
1,153
Дај си ден, два, три... тагувај малку, па насмеј се. Сврти се околу себе и забавувај се. Има време за сѐ и сѐ во свое време. Љубовта ќе те најде сама, тогаш кога ќе престанеш да ја бараш. Скршеното срце боли во почетокот, по некое време ќе ти биде само убав спомен. Звучи чудно, но така е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, Aferra and MoonFairy

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Според твојата возраст, одма ќе ти кажам - ич да не му се секираш.

Совет од машко: Колку повеќе делуваш незаинтересирано - толку повеќе ќе го привлечеш. :)

Be cool :cool:
:) Фача Протон! Другарка ми ми го има кажано тој совет, ама не можам да издржам. Ќе пробам да го заборавам и да не му ја секирам :)
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
23
Дај си ден, два, три... тагувај малку, па насмеј се. Сврти се околу себе и забавувај се. Има време за сѐ и сѐ во свое време. Љубовта ќе те најде сама, тогаш кога ќе престанеш да ја бараш. Скршеното срце боли во почетокот, по некое време ќе ти биде само убав спомен. Звучи чудно, но така е :)

:) И ќе си дадам време, ќе размислам и ќе се разведрам... се надевам. Фала!
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Се согласувам со Proton, многу добар совет имаш од него. А и уште си да речам мала, така да пред тебе има време за многу симпатии, дечковци итн :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
278
1,063
Скопје
:) Фача Протон! Другарка ми ми го има кажано тој совет, ама не можам да издржам. Ќе пробам да го заборавам и да не му ја секирам :)
Верувам дека неможеш да издржиш и вриштиш :frantic од внатре, ама не го покажувај тоа (барем не пред него) :)
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
405
363
Skopje
Уживај ќе ти биде тешко неколку дена, ама ќе ти помине па потоа ќе се смееш на сето тоа. Ако мислиш дека нема иднина со него ете има девојка подобро на време заборави го , не си давај лажна надеж себеси, само ќе ти биде уште потешко. Крени глава не е едниствен на светот. ;)