1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Љубовни проблеми

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Dea, 15 февруари 2012.

 1. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  Имам симпатија, а можеби е и повеќе од симпатија, но тој има девојка. Вчера дознав дека сега се официјално во врска. Не знам што да правам... прв пат вака се чувствувам скршено, иако другарките ми помагаат и викаат дека треба веќе да го заборавам, не можам. Секој ден го гледам и не знам што да правам.

  Дали вие постарите и поискусните би ме советувале нешто? :(
   
  На Loner и belabelina им се допаѓа ова.
 2. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Според твојата возраст, одма ќе ти кажам - ич да не му се секираш.

  Совет од машко: Колку повеќе делуваш незаинтересирано - толку повеќе ќе го привлечеш. :)

  Be cool :cool:
   
  На Loner, gabi96, Butterfly^^ и уште 10 други им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Дај си ден, два, три... тагувај малку, па насмеј се. Сврти се околу себе и забавувај се. Има време за сѐ и сѐ во свое време. Љубовта ќе те најде сама, тогаш кога ќе престанеш да ја бараш. Скршеното срце боли во почетокот, по некое време ќе ти биде само убав спомен. Звучи чудно, но така е :)
   
  На malo, Aferra и MoonFairy им се допаѓа ова.
 4. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  :) Фача Протон! Другарка ми ми го има кажано тој совет, ама не можам да издржам. Ќе пробам да го заборавам и да не му ја секирам :)
   
 5. Dea

  Dea Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  196
  :) И ќе си дадам време, ќе размислам и ќе се разведрам... се надевам. Фала!
   
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Се согласувам со Proton, многу добар совет имаш од него. А и уште си да речам мала, така да пред тебе има време за многу симпатии, дечковци итн :)
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Верувам дека неможеш да издржиш и вриштиш :frantic од внатре, ама не го покажувај тоа (барем не пред него) :)
   
 8. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Уживај ќе ти биде тешко неколку дена, ама ќе ти помине па потоа ќе се смееш на сето тоа. Ако мислиш дека нема иднина со него ете има девојка подобро на време заборави го , не си давај лажна надеж себеси, само ќе ти биде уште потешко. Крени глава не е едниствен на светот. ;)
   
  На пријателство и MATEJA им се допаѓа ова.
 9. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Уживај. Убавини допрва те чекаат :)
   
  На Dea му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Протон ти даде најубав совет. Ич не се секирај. Утре ќе сретнеш друго момче, трето, четврто... Овој ќе ти остане како спомен од првата љубов или симпатија...;)
   
  На belabelina и Dea им се допаѓа ова.

Сподели: