Љубовни проблеми

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Дечкото на лето ке ми замини 4ри месеци кај тетка му во Амерка и никако неможам да се помирам со тоа .. незнам како .. се плашам од помислата што понатаму .. иако не е многу време .. ние се немаме разделено на поќе од еден ден ... и комуниицирањето само преку СКАЈП ми делува страшно .. кажете ми кои се вашите мислења за тоа и дали сте имале слично искуство
Абе што па и да те изневери повторно ке биде со тебе кога ке се врати, а и да не биде ке си најдеш некој друг. Не се плаши. Остави работите сами да се дешаваат. Нека биде онака како што одлучил Бог.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ema09 and Hip.Hop_MKD

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
успеваат ,јас сум доказ...(happy)
Веројатно со многу доверба, разбирање... Абе јас мислам дека е подобро врска на далечина. Мене ми е досадно да се гледам секој ден, бла бла мразам и цело време на моб, или на фб да се зборува бла бла. највише мразам тоа, досадно е, глупаво, аууууууууууу!!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ја иду сс девојку од скопје 2 године и глеамо се поише од пуно парови од ист град : ) кд се сака сфе се може, од љубаф не се бега нели :D
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ја иду сс девојку од скопје 2 године и глеамо се поише од пуно парови од ист град : ) кд се сака сфе се може, од љубаф не се бега нели :D
абе цаци од љубав не се бега..... го имаше ова на к-15...:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA and parvati

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Веројатно со многу доверба, разбирање... Абе јас мислам дека е подобро врска на далечина. Мене ми е досадно да се гледам секој ден, бла бла мразам и цело време на моб, или на фб да се зборува бла бла. највише мразам тоа, досадно е, глупаво, аууууууууууу!!!
и јас не сакав ... ама се навикнав ....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Andrea Bloodbucket

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
ја иду сс девојку од скопје 2 године и глеамо се поише од пуно парови од ист град : ) кд се сака сфе се може, од љубаф не се бега нели :D
да да и јас исто можам да кажам ...никогаш не сум рекла неможам сега да се видиме или па тој не рекол...инаку 4 години е вака...не е нешто најубаво понекогаш ми иде да земам парталите и да се преселам таму..ама па кога ке дојдат нашите 5 минути..НЕМА БЕГАЊЕ (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and ema09

Andrea Bloodbucket

Истакнат Член
18 февруари 2012
285
328
63
Хахахаха, никогаш нема да го прифатам тоа, ау досаден дечко не ми е потребен воопшто. Или како што сакам јас или никако :) !