Љубовни проблеми

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
Дечкото на лето ке ми замини 4ри месеци кај тетка му во Амерка и никако неможам да се помирам со тоа .. незнам како .. се плашам од помислата што понатаму .. иако не е многу време .. ние се немаме разделено на поќе од еден ден ... и комуниицирањето само преку СКАЈП ми делува страшно .. кажете ми кои се вашите мислења за тоа и дали сте имале слично искуство
Не сакам да те разочарувам од старт, јас бев летото во Америка и таму е сосема друго, сакаш се да пробаш, се да искусиш, се ти е ново... На мене првата помисла ми беше тоа, еј топ, секакви дечки има тука, од сите страни на светов, ама после 10 дена почнав да се гледам со еден од куќата кај што бев сместена и после него никој друг не погледнав, арно ама тој еден сега е таму а јас сум тука :/ И најискрено знам дека е мирен таму и не прави ништо затоа што сака да дојде тука и пак да биде со мене. А и да прави не е крај света ако толку ме сака ќе дојде тука и пак ќе сме заедно, па здравје боже септември јас ќе одам таму и ќе си останам :D И ние бевме некои 3-4 месеци заедно и не сме биле разделени повеке од 2 дена, живеевме во иста куќа, се гледавме секој ден значи... Мислам дека доколку се гледате секој ден на Скајп, си комуницирате цело време, нема од што да се плашиш, доколку он сака да си ја одржите врската тогаш мислам дека се ке биде океј, треба да си сигурна дека те сака, му требаш и му значиш ;)
 

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
22
Аман луѓее на мама и кажав дека имам дечко и има 18а јас имам 14 и се налутии не ми дава сеа да искачам:mad:Вика послем бацување и др ќе напраите а јас се договорив со него нема по интимни места:trepkaи он рече ок ама неможам јас на мама да и го кажам тоа уште поеќе ќе ми се налути што да напраам да искачам со роби иначе он на 28март 19 а јас на 28мај 15 и не ми дава мама оти се мисли ќе ме прелаже:bangheadиии дека ќе ме силуваа:stompаман помош!!
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Аман луѓее на мама и кажав дека имам дечко и има 18а јас имам 14 и се налутии не ми дава сеа да искачам:mad:Вика послем бацување и др ќе напраите а јас се договорив со него нема по интимни места:trepkaи он рече ок ама неможам јас на мама да и го кажам тоа уште поеќе ќе ми се налути што да напраам да искачам со роби иначе он на 28март 19 а јас на 28мај 15 и не ми дава мама оти се мисли ќе ме прелаже:bangheadиии дека ќе ме силуваа:stompаман помош!!
Можеби ќе звучам како мајка ти, но стар е за тебе. Од мене тргнувам, јас сум 15 па со некој од 18 да излавам е стар. Знаеме што сакаат поголемите, нели?
Имај дечко ти, само најди си некој до 16години. ;)
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Аман луѓее на мама и кажав дека имам дечко и има 18а јас имам 14 и се налутии не ми дава сеа да искачам:mad:Вика послем бацување и др ќе напраите а јас се договорив со него нема по интимни места:trepkaи он рече ок ама неможам јас на мама да и го кажам тоа уште поеќе ќе ми се налути што да напраам да искачам со роби иначе он на 28март 19 а јас на 28мај 15 и не ми дава мама оти се мисли ќе ме прелаже:bangheadиии дека ќе ме силуваа:stompаман помош!!

немам зборови не знам што да кажам.... за вашите детски желби,гневови....и веќе ова познато ми е... ''леле дечко имам,пресреќна сум леле.... па после леле мама не ме пушта да излезам леле ова она.... '' дај малку поиграј те надвор 14 години имаш девојко -.- не можам да ги опишам бидејќи не сум ги доживеала овие ваши ''пеколни'' маки -.-
 

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
22
Абе добро јас др ве прашав а не оваа што ми зборите најдете според твоите год итн иначе неам пеколни маќи и не се секираам мн за тие глупости ако ме изневњери чао пријатно иначе ве прашав како да и кажам на мама за да искачаме ама нема сами со моја другарка и он другар така искачаме.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Можеби има право што се плаши, те сака, се грижи за тебе... Според мене најдобро би било да разговараш со мајка ти, да и објасниш, да и кажеш дека нема што да се грижи, дека знаеш што правиш и дека сакаш да си со него. Пробај објасни и кажи и дури и дека ако сака таа да се запознаат да биде помирна. И љубовта нема граници, 4 години разлика според мене не е многу, но ти се уште си мала и затоа 18 негови години се многу за тие што знаат ;)
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum and 048

Alix

Полноправен Член
18 февруари 2012
28
44
13
Аман луѓее на мама и кажав дека имам дечко и има 18а јас имам 14 и се налутии не ми дава сеа да искачам:mad:Вика послем бацување и др ќе напраите а јас се договорив со него нема по интимни места:trepkaи он рече ок ама неможам јас на мама да и го кажам тоа уште поеќе ќе ми се налути што да напраам да искачам со роби иначе он на 28март 19 а јас на 28мај 15 и не ми дава мама оти се мисли ќе ме прелаже:bangheadиии дека ќе ме силуваа:stompаман помош!!
како да ти кажам, ама многу е веројатно дека твојот роби нема да се држи до вашиот договор :biggrin поготово заради годините во кои е ;) што значи морам да се согласам со мајка ти. не дека ќе те силува, ама дека нема да се држи 100% НЕМА. и морам да прашам ШТО ЌЕ ТИ Е ДЕЧКО НА 14 ГОДИНИ ?!
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Ова ја поткрепува мојата теза дека денешните девојки сакаат повозрасни, поискусни момчиња.
Значи имам пример. Мој роднина кој два пати е постар од мене и и беше дечко на моја школска...12-13 години разлика....
не е битно
***
моите колеги на работа велат: нема женско кое не дава, има машко кое не бара.....
(да нагласам, колегите се постари од мене )
Можеби ќе звучам како мајка ти, но стар е за тебе. Од мене тргнувам, јас сум 15 па со некој од 18 да излавам е стар. Знаеме што сакаат поголемите, нели?
Имај дечко ти, само најди си некој до 16години. ;)
ете паметен одговор..... :)
затоа ќе кажам, тука само одговор од девојка помага
Абе добро јас др ве прашав а не оваа што ми зборите најдете според твоите год итн иначе неам пеколни маќи и не се секираам мн за тие глупости ако ме изневњери чао пријатно иначе ве прашав како да и кажам на мама за да искачаме ама нема сами со моја другарка и он другар така искачаме.
пеколна мака? ти немаш поминато низ пекол кога ќе дознаеш дека твојата девојка ја силувал манијак, така да свиркај си. Јас бре на 14 години не ни мислев на девојка. Женска си фатив во прва средно...
сега онтопик. чупе најди си некој врсник за почеток
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Абе тој сега ништо не сака, ама ќе видиме утре задутре кога ќе посака нешто... Кога ќе те остави зашто си мала и не даваш...
За да си ја скратиш „пеколаната мака“ раскини со него и чао пријатно.
Љубов на 14 години за мене не е љубов. Симпатија, допаѓање, физичка привлечност, ама љубов-не.
Најди си некој помал.
 
  • Like
Реакции: 048 and Selma

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Аман луѓее на мама и кажав дека имам дечко и има 18а јас имам 14 и се налутии не ми дава сеа да искачам:mad:Вика послем бацување и др ќе напраите а јас се договорив со него нема по интимни места:trepkaи он рече ок ама неможам јас на мама да и го кажам тоа уште поеќе ќе ми се налути што да напраам да искачам со роби иначе он на 28март 19 а јас на 28мај 15 и не ми дава мама оти се мисли ќе ме прелаже:bangheadиии дека ќе ме силуваа:stompаман помош!!
Епа нека излага и мајка ти со вас и решен проблем. :rolleyes