Љубовни проблеми

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Хахаха..ја пред се сметам дека ти си многу мала за дечко...

А за тоа разликата во години и нервозите на мама поради таа работа ми се многу добро познати....Јас неможа да имам дечко што е на моја возраст...секогаш ми се допаѓале момчиња кои се постари од мене ....И против тоа нема да можеш да одиш ...Али сега за сега...мислам дека немаш никаква потреба од дечко...Затоа што мајка ти е во право дека ке те прелаже а си преееемногу мала :D
 

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
Девојче проблемов е чиста нула! Иако тебе ти изгледа којзнае колкав за кратко ке се смееш што дури си отварала тема за оваков банален проблем! Ми изгледа како шпанска серија!
 
  • Like
Реакции: Scars31

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
интересно :) немам љубовен проблем....затоа штои не сум вљубен......е тоа е проблем :)
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
47
19
8
30
Koга тоа го видов посакав да бидам слеп, посакав да пропаднам в земја да ме нема, да си го откорнам срцето и да не знам повеќе за лјубов и да си го уништам мозокот да не ја знам повеќе како личност !!!!!!
Јас неа ја познавам повеќе од 5 години. Таа знаеше дека ја сакам и цело време имаше друг, кога да и речев да биди со мене дидеќе ја сакав од се срце за неа се правев, бев за неа секогаш присутен и ред др работи не сакам да ги набројувам од срце беа. На почетокот не и реков в лице туку и дадов плико а во него имаше прозен текст во кој на крајот пишуваше дека ја сакам и дека сакам да бидам покрај нејзе ! но ништо од тоа, ми рече дека ме сакала кога сум одел со нејзина другарка ! Од кога ми го кажа тоа јас ништо не и реков од тогаш, помина една година и јас пак се заинтересирав ама таа си имаше друг и јас не инсистирав да сум со неа (не сакам да расипувам ниедна врска ниту пак да се мешам) се отргав некако но пак срцето ми бесе кај неа се скараа и со него потоа јас настапив и една вечер несвесно прво ми рече дека не можи да е со мене а потоа ми пиша на моб дека сака да ме бакни (и јас како слепец прифатив). Тоа беше најувавата вечер во мојот живот, замислете ја бацував девојката што неизмерно ја сакав и ја чекав 2 години патем кратко. Другата ден ми рече дека се кае што ме бацувала а јас и реков дека se извинувам длабоко сто ја повредив и што го направив тоа (а срцето ми плачеше за уште еден бакнеж,а лутината со својата жешка маша ги бришеше тие искрени солзи) и после тоа помина извесно време и кога разбрав си помислив самиот во себе: Ах господе дали јас заслужувам вака да ме казнува, дали јас ја повредив, што направив за таа вака да ми враќа, едноставно и понудив искрена љубов. И сеа не знам што да направам !!!!
 
  • Like
Реакции: Boyka and Bum-Bum