Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Интересна тема.Еве јас да ви откријам што сакав да бидам кога ќе пораснам.Порано мечтаев да бидам Поп, веројатно никој не посакувал да биде ова, ама ете колку и да звучи лудо јас сакав да бидам поп.

Кога и да дојдеа гости кај нас дома, со рацете правев крст и ги терав да го бакнуваат.Пеев заедно со попот и ред други работи.После тоа сакав да бидам лекар, ама не чекав да пораснам.Дедо ми здрав ко дрен секогаш легнуваше и се преправаше дека има температура а јас го лечев со крпи натопени со ладна вода.

Добри времиња!
 
  • Like
Реакции: Outrider

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,078
1,153
Wind Of Change
Јас како помала сакав да бидам докторкаа секогаш тоа играв со другарките ама сега кога пораснав воопшто не сакам да бидам тоа..
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Јас како помала сакав да бидам докторкаа секогаш тоа играв со другарките ама сега кога пораснав воопшто не сакам да бидам тоа..
ја сакаше увек да биду пациент кд се играсмо доктрори, и еве и ск сам си пациент:rolleyes:
 

Mermaid

Полноправен Член
25 мај 2012
42
25
8
Скопје
Се..често менував мислења..Наставничка, докторка , пејачка, глумица... (wasntme)