1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. end.

  end. Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  78
  туристички водич или рецепционер
  а вооедно и да имам сопствен хотел или туристичка агенција
   
  На foREVer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  иронија..... :) завршив електро.....се запишав информатика.....работам во текстилка.....
  се запишав електро иако несакав. се запишав информатика зашто изгубив желба за учење, и не сакав да ги изложам моите на трошок за студии подалеку. Останав ПП. Нешта што отсекогаш ми оделе се географијата и историјата. Откако ќе ја завршам проклетава информатика, одам на географија макар последно ми било
   
  На Outrider, The Tramp и end. им се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  сакам да бидам....не дека не сакам...само нисто не зависи ни од нашите желби а се почесто ни од нашите способности
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  хемичар и лаборант...и сеуште сакам ама и целам кон тоа :cool:
  ќе биди коа тогаш...
   
  На end. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  сакав да бидам принцеза LoL :banghead

  не знам што се не сакав да бидам !!! дете ко дете ... час се смееш(happy) час плачеш:place

  сега би сакал да станам профи во "професијата" што ја работам ... не сум далеку до тоа постигнување, ама не сум ни блиску :)
   
 6. TheKitten

  TheKitten Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  549
  Допаѓања:
  629
  Ветеринарка. :)
  Подоцна сфатив дека премногу ги сакам животинчињата за да можам да им бидам доктор.
  Сигурно некое нема да можам да спасам... и толку ќе биде од мојата кариера.
  Затоа и си одбрав професија во која можам да се пронајдам без да вклучам емоции.
   
  На 048, N|ghtmare_f, end. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. littleblackdress

  littleblackdress Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  74
  новинарка, водителка, адвокат, туристички водич ЛоЛ а да.. и "продавачка во аптека" хахаха..
  освен за адвокат оние уште ги имам.. иако моментално учам за мед.сес. :D
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  новинар и музичар :D Музичар уште сакам да бидам. Дури и повеќе отколку кога бев мал (happy)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  охооо јас и моите желби како мал... Најпрво сакав да бидам космонаут зашто од 3-4 годинки зјапав по ѕвездите, знаев некои соѕвездија, читкав по некои детски енциклопедии за вселената и небесните тела итн. После сакав да бидам физичар, па сакав да бидам хемичар, математичар, пилот, музичар, фармацевт, програмер...многу долга листа. Сега студирам електро (информатика и компјутерско инженерство) па здравје, после овој факултет правец ПМФ - астрофизика. Свирам гитара, имам добри познавања од хемија, математика, биологија, анатомија, физика, па има време ќе видиме што ќе стане од мене. Засега ни јас незнам, може на крај да завршам како продавач на сладолед.
   
  На violetmoon и Outrider им се допаѓа ова.
 10. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Сакав да бидам продавачка у трафика, многу ми беа симпатични тие тетките шо продаваа мастики.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: