Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

end.

Полноправен Член
3 март 2012
72
78
18
туристички водич или рецепционер
а вооедно и да имам сопствен хотел или туристичка агенција
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
иронија..... :) завршив електро.....се запишав информатика.....работам во текстилка.....
се запишав електро иако несакав. се запишав информатика зашто изгубив желба за учење, и не сакав да ги изложам моите на трошок за студии подалеку. Останав ПП. Нешта што отсекогаш ми оделе се географијата и историјата. Откако ќе ја завршам проклетава информатика, одам на географија макар последно ми било
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
сакам да бидам....не дека не сакам...само нисто не зависи ни од нашите желби а се почесто ни од нашите способности
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
сакав да бидам принцеза LoL :banghead

не знам што се не сакав да бидам !!! дете ко дете ... час се смееш(happy) час плачеш:place

сега би сакал да станам профи во "професијата" што ја работам ... не сум далеку до тоа постигнување, ама не сум ни блиску :)
 

TheKitten

Истакнат Член
3 март 2012
528
614
93
Ветеринарка. :)
Подоцна сфатив дека премногу ги сакам животинчињата за да можам да им бидам доктор.
Сигурно некое нема да можам да спасам... и толку ќе биде од мојата кариера.
Затоа и си одбрав професија во која можам да се пронајдам без да вклучам емоции.
 

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
новинарка, водителка, адвокат, туристички водич ЛоЛ а да.. и "продавачка во аптека" хахаха..
освен за адвокат оние уште ги имам.. иако моментално учам за мед.сес. :D
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
новинар и музичар :D Музичар уште сакам да бидам. Дури и повеќе отколку кога бев мал (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
охооо јас и моите желби како мал... Најпрво сакав да бидам космонаут зашто од 3-4 годинки зјапав по ѕвездите, знаев некои соѕвездија, читкав по некои детски енциклопедии за вселената и небесните тела итн. После сакав да бидам физичар, па сакав да бидам хемичар, математичар, пилот, музичар, фармацевт, програмер...многу долга листа. Сега студирам електро (информатика и компјутерско инженерство) па здравје, после овој факултет правец ПМФ - астрофизика. Свирам гитара, имам добри познавања од хемија, математика, биологија, анатомија, физика, па има време ќе видиме што ќе стане од мене. Засега ни јас незнам, може на крај да завршам како продавач на сладолед.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Outrider

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Сакав да бидам продавачка у трафика, многу ми беа симпатични тие тетките шо продаваа мастики.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider