1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  па тоа сто сакав тоа и сум (happy) легац :D
   
  На Anakin и NEPOBEDLIV им се допаѓа ова.
 2. Теофанија

  Теофанија Полноправен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  55
  Допаѓања:
  23
  моден креатор ;)
   
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Стујардеса мислам дека сакав во 6то одд а кога бев уште помала сакав да бидам водителка :angel
   
 4. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  Ветеринар и стоматолог
   
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Јас сакав да бидам ветеринар а сега учам фармација :)
   
  На jasmina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  водителка на тв шоу и учителка-ги редев куклите и и ги карав немирни беа цел клас :giggle
   
  На Outrider, The Tramp и littleblackdress им се допаѓа ова.
 7. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  special force
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Сакам да работам нешто во кое има многу пари..ја сум параљубец :D
   
 9. Andrea Bloodbucket

  Andrea Bloodbucket Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  328
  Докторка, абе да бе. (happy)
   
 10. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Балерина сакав да бидам:trepka
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: