1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Јас како малечка секогаш си играв докторка и наставничка со моите другарки :giggle
  Тоа и ми беше желба ,едно од тие две да бидам кога ќе пораснам. И еве студирам за второто. :)
   
  На Loner, ~ Скарлетка ~ и The Tramp им се допаѓа ова.
 2. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Како мала сакав да бидам учителка најмногу, ќе си ги наредив мечињата и тие беа моите ученици :rofl исто така сакав да бидам и инспекторка по дрога, едно време сакав и астронаут да бидам, многу бујна фантазија имав (happy) и сега студирам на нешто сосем трето, што нема никаква врска со горе наведените :rofl
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Сакав да бидам војник. :trepka
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Стујардеса

  Заборавив уште нешто!
  Сакав и позната пеачка да бидам :rofl
   
  На Stojne, ~ Скарлетка ~ и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  војник или пожарникар.... првото ке бидам за неколку години ама второто скоро секое лето сум пошо битола има ептен големи пожари преку лето... и така да сонот мисе исполнува..
   
  На TIGERWOMAN31SK, The puss in boots, The Tramp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  СРЕЌНА.
   
  На Luckky, Dee Dee и Теофанија им се допаѓа ова.
 7. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Како мал сакав да бидам астронаут. Нон-стоп ги замарав моите со тоа, али ништо нема да биде од тоа..
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Сакав манекенка :D
  Ех, детски ум.. :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  Мајстор за автомобили. :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Јас имам 14год(може мислите за таа возраст ама јас ќе си кажам сеа што сакам да бидам и коа сум била мала)Сакам да идам фризерско а ко мала сакав да оперирам луѓе наставничка и фризерка.:D

  Ааааааа и сакав да бидам столар(женски)С зимав штрав цигери и се ги одвртував столчињата одоздоле и ги завртував.:D
   

Сподели: