Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Како мала сакав да бидам учителка најмногу, ќе си ги наредив мечињата и тие беа моите ученици :rofl исто така сакав да бидам и инспекторка по дрога, едно време сакав и астронаут да бидам, многу бујна фантазија имав (happy) и сега студирам на нешто сосем трето, што нема никаква врска со горе наведените :rofl
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
војник или пожарникар.... првото ке бидам за неколку години ама второто скоро секое лето сум пошо битола има ептен големи пожари преку лето... и така да сонот мисе исполнува..
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Како мал сакав да бидам астронаут. Нон-стоп ги замарав моите со тоа, али ништо нема да биде од тоа..
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
23
Јас имам 14год(може мислите за таа возраст ама јас ќе си кажам сеа што сакам да бидам и коа сум била мала)Сакам да идам фризерско а ко мала сакав да оперирам луѓе наставничка и фризерка.:D

Ааааааа и сакав да бидам столар(женски)С зимав штрав цигери и се ги одвртував столчињата одоздоле и ги завртував.:D