1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  како ептен мала сакав да бидам нинџа(bandit) (оти такви филмови гледав) или детектив.
  После тоа сакав да бидам само политичар, и уште сакам:)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Првин сакав да бидам наставничкаа :)
  Па по некое време војник...
  А кога наполнив 10 години сакав а бидам премир
  премиер...Стоев пред огледало со толчникот во рака и држев говор...Кога ме изгласале за премиер...како им се заблагодарував
  хахах :rofl :giggle
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Автобус
   
 4. Зумбула

  Зумбула Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  54
  Лепа Брена.
   
 5. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  пејачка и докторка :D
   
 6. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Докторка, иако немав душа од нив, а инаку несакав да бидам пејачка туку Каролина :giggle
   
 7. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Прво сакав уметник, потоа наставник по географија, па наставник по историја ... потоа ме стрефи пубертет и паметов на друга страна ми одлета.
   
 8. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Политичарка и манекенка :D
   
 9. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  професорка, се надевам дека еден ден ќе ми се оствари и таа желба:)
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Carla Bruni is that you? xD

  Археолог. Субјективен читач на (пра)историјата. Крим техничар на матерИјалната култура низ вековите.
   
  На The_countess му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: