1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  фудбалер
   
 2. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Професорка по англиски. И сѐ уште сакам. Здравје, за некоја година може и ќе бидам.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyD

  LadyD Полноправен Член

  Зачленет на:
  5 јули 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  26
  хехе како мала што не сум сакала,од докторка,пеачка,манекенка,учителка,водителка.... војник:D
   
 4. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  многу работи сакав шознам,тв водителка,стјуардеса,пилот,механичар,полицаец.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Гинеколог :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  сакав докторка и фризерка... сега сеуште сакам докторка а по струка сум нај далеку и од едното и од другото
   
 7. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Медицинска сестра ама сосем трето излезе :D
   
 8. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Јас сакам да бидам учител по хемија
   
 9. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  за да бидеш учител по хемија, мора прво да си го смениш полот ... вака можеш да бидеш само учителка :p

  (wave)
   
 10. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Глумица :D или пак докторка ама еве не се одлучив на крај за тоа.
   

Сподели: