Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ко мала сакав да бидам стујардеса не дека знаев што е тоа само знаев дека летаат, :D а сега веќе не ме ни интересира што бидам бидам само да се има пари за преживување.
 
  • Like
Реакции: parvati

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Изгледа многу сакав да бидам скараџија или цвеќар, пошто само тоа играв. Од кал само плескавици правев и коприви собирав со по некое цветче демек букети па ги продавав пред врата :zelen
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
Сега кога знам што сакам, тоа би било најверојатно нешто од областа на маркетингот, ако ми се посреќи.
Ако не, животот е пред мене..здравје пред се`, па ќе си дојде работата, сите имаме своја ѕвезда во животот.