1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Баш со другарми сега праев муабет, ко си одевме.. :)

  Му кажував, што ми беше сон ко мал да бидам..... А тоа се, таксист или цепач на дрва... :patos
   
  На Outrider, Хоуп* и Smiley_1996 им се допаѓа ова.
 2. jessiej

  jessiej Нов член

  Зачленет на:
  3 мај 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  5
  Програмер.
   
 3. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Прво сакав да бидам принцеза.
  Ете, омилена „професија“ ми беше. Во приказните прицнезите беа секогаш најдобро облечени, добри, мили, бла бла...
  Тоа сакав. Но подоцна, пред мојот седми роденден, кога сакав да посакам да бидам принцеза кога ќе ги дувам свеќите, родителите ми ги уништија соништата да бидам принцеза.:D На роденденот посакав да бидам облечена како принцеза бидејќи, нели сепак фустаните најмногу ми се допаѓаа.
  Подоцнан примив неке влијание од околината, па сакав да бидам лекарка. Но ми се згади и од тоа, сега нема шанси на медицина да се запишам.
  Па мајка ми ме натера да сакам да бидам информатичар...

  Сега сакам да бидам уметник. А факултетот најверојатно ќе биде роботика.
  Принцеза? Како да не.
   
  На Y1K991 и Outrider им се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Диктатор. Ел пресиденте пара ла вида со мучос ордени и самододелени одликувања кои висат на белата униформа.
  Месија.
  Лидер на секта.
   
  На Altaïr, Prashina, existence и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  пеач или пилот хахахаха
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,747
  Сакавте да бидете кога ке пораснете-Порно звезда
   
 7. mishel

  mishel Нов член

  Зачленет на:
  4 ноември 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас би сакала да сум среќна.:)
   
 8. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
 9. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
 10. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Прво сакав ортопед, ама кога слушнав дека се работи со скршеници, се откажав. После сакав забар и многу се лутев кога некој ќе кажеше стоматолог, ама многу се лутев.
  Следно беше географичар, која професија цело време како во сенка да ми е. И на крај сакав да бидам кувар, исто се лутев кога некој ќе кажеше готвач. Куварите за мене претставуваа луѓе кои се најдобри во својата професија, додека готвачите ми претставуваа некои Ш- категорија луѓе кои само ставаат вода да се вари и го креваат капакот да видат дали водата врие.:zelen
   

Сподели: