1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Mila Kunis, 19 февруари 2012.

 1. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Maнекенка.Сакав и сеуште сакам да бидам како ангелите на ВС.
   
 2. TheCat

  TheCat Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  379
  Сакав да бидам професорка :zelen
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ќе бидеш само мисли на тоа пред да заспиеш и ќе бидеш. Кога мислиш на нешто пред да спиеш истото го сонуваш, проверено.
   
 4. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  Epten sum porasnata I sum zadovolna od toa sto sum. ...a mnogu raboti ne stanav od toa sto sakav da stanam...malku cudno ama vistinito..
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,195
  Допаѓања:
  2,265
  Имаше еден виц (ако може така да се нарече) во врска со ова прашање, а одговорот беше: Тетка од Австралија, се надевам. Па не би било лошо и ја тоа да бидам еве не мора да е Австралија може и некаде поблиску еве на пример Австрија :)
   
 6. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Префесионална козметичарка.
  И ете успеав :)
   
 7. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Као мали нинџа су ме звали иначе ветеринар
   
  На Неутрален Критичар му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ништо паметно не сум пишал на темава освен што сум се глупирал. :facepalm2
  Сакав да бидам политичар. Толку многу сакав, што дури си пишував говори. :facepalm2
  Не знам од каде тоа ми дошло, ама секогаш кога ќе требаше за на школо да пишуваме некој есеј и слично, јас си уживав и си замислував дека пишувам политички говор, после на час кога читав замислував дека на митинг сум. :)
  Ги учев имињата на парламентите низ светов, иако не беа потребни, ќе земев запишував статистики за избори. :patos
  Сега гледам дека не сум баш за таа работа јас, бидејќи не крадам, ќе ме убијат дека не сум ко нив. А ако некогаш направам партија и се кандидирам, барем знам дека ќе гласате за мене. :zelen
   
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  124
  Ехее од војник до цајкан , па потоа детектив за наркотици или за убиства , докторка , професорка по англиски строго на факултет ... И завршив за техничар по патен сообраќај :frantic
  Сепак љубовта кон англискиот сеуште тлее . Прашање на време е кога ќе го усовршам и ќе станам професорка по англиски ( се надевам у скоро време , па и немора да е на факултет , може и основно )
   
  #109 WolfGirl, 21 септември 2016
  Последна промена: 21 септември 2016
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Балерина сакав да бидам, балерина сум сега. Си ја исполнив желбата
   

Сподели: