Што сакавте да бидете кога ќе пораснете?

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Epten sum porasnata I sum zadovolna od toa sto sum. ...a mnogu raboti ne stanav od toa sto sakav da stanam...malku cudno ama vistinito..
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Имаше еден виц (ако може така да се нарече) во врска со ова прашање, а одговорот беше: Тетка од Австралија, се надевам. Па не би било лошо и ја тоа да бидам еве не мора да е Австралија може и некаде поблиску еве на пример Австрија :)
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Јас како малечка секогаш си играв докторка и наставничка со моите другарки :giggle
Тоа и ми беше желба ,едно од тие две да бидам кога ќе пораснам. И еве студирам за второто. :)
Као мали нинџа су ме звали иначе ветеринар
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ништо паметно не сум пишал на темава освен што сум се глупирал. :facepalm2
Сакав да бидам политичар. Толку многу сакав, што дури си пишував говори. :facepalm2
Не знам од каде тоа ми дошло, ама секогаш кога ќе требаше за на школо да пишуваме некој есеј и слично, јас си уживав и си замислував дека пишувам политички говор, после на час кога читав замислував дека на митинг сум. :)
Ги учев имињата на парламентите низ светов, иако не беа потребни, ќе земев запишував статистики за избори. :patos
Сега гледам дека не сум баш за таа работа јас, бидејќи не крадам, ќе ме убијат дека не сум ко нив. А ако некогаш направам партија и се кандидирам, барем знам дека ќе гласате за мене. :zelen
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
211
133
653
Ехее од војник до цајкан , па потоа детектив за наркотици или за убиства , докторка , професорка по англиски строго на факултет ... И завршив за техничар по патен сообраќај :frantic
Сепак љубовта кон англискиот сеуште тлее . Прашање на време е кога ќе го усовршам и ќе станам професорка по англиски ( се надевам у скоро време , па и немора да е на факултет , може и основно )
 
Последна промена:

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
153
Балерина сакав да бидам, балерина сум сега. Си ја исполнив желбата