1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG]
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 2. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Пааа... никогаш не би облекол некоја девојка со црна виткана коса што тогаш се соблекла. Па за тоа ли се мачело чупето, за јас пак да ја облечам??:patos
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Ваков топук ни во лудило...
  [​IMG]
  или вакви...
  [​IMG]
   
  На JaMi, Lena и dalmatian им се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]  Нити пак било каква кошула сем скроз црна без џебови и прашање е дали и таква би облекол.
  Такоѓе маици, блузи, и сл. со нешто испишано на нив, или пак во живописни бои. Бљак.
   
 5. dalmatian

  dalmatian Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2014
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  12
  Хеланки со кратка маичка..
  Уфф ја мразам оваа комбинација,глупава ми е.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Знам дека се за машки, али морам да ги споделам грчкиве сандали: :zelen

  Dune Greece Mens Fisherman Sandals.jpg
   
 7. jessiej

  jessiej Нов член

  Зачленет на:
  3 мај 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  5
  [​IMG]
   
  На MoonFairy, diva orhideja и Outrider им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Читам пред малку на сајтот на ЦБ на кого поубаво му стои комбинацијава.
  По мое мислење премногу невкусно и без било каков стил.Бљак.
  Никогаш не би го облекла ниту пак нешто слично на ова. image.jpg image.jpg
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На врв на се, коштаат 250$...

  Cole Haan ZeroGrand No Stitch.jpg
   
 10. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Штилки со "огромна" платформа! Доволно сум висока што не ми се потребни вакви...само не можам да ги разберам девојките со 1,70 да носат волкави обувки?? Како воопшто одите?? :confused:

  fbaf5a7380c829c676af04b0c72835e3.jpg
   

Сподели: