Што никогаш не би облекле?

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
405
363
Skopje
Што вие никогаш не би го облекле? Некое модно парче што е во тренд а вас не ви се допаѓа, или која боја на пример никогаш не би ја облекле?
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
не дека никогаш не сум облекла, но нејќам патики воопшто... високата потпетица за мене е вистинкиот избор...
иначе никогаш не би облека нешто што не прави да се чувствувам онака како јас што посакувам...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ananas and Bum-Bum

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
193
43
In Chuck Bass' bedroom
Никогаш не би облекла нешто во кое не се чувствувам удобно.
На пример, не сакам хеланки со кратко блузиче, отворени сандали со тие свилени месо боја хулахопки, тие панталони како шалвари што се итн.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Infinity