1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Што вие никогаш не би го облекле? Некое модно парче што е во тренд а вас не ви се допаѓа, или која боја на пример никогаш не би ја облекле?
   
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Има повеќе работи и комбинации кои не би облекла, но ќе мора да издвојам една. Дефинитивно, хеланки и некоја кратка блуза.
   
  На Infinity, dalmatian, Luckky и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  не дека никогаш не сум облекла, но нејќам патики воопшто... високата потпетица за мене е вистинкиот избор...
  иначе никогаш не би облека нешто што не прави да се чувствувам онака како јас што посакувам...
   
  На Ananas и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 4. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Дајте слики од овие лоши комбинации, јас како машко неможам да замислам :)
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Никогаш не би облекол штикла....:)
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  НЕ за:
  хулахопки и отворени сандали
  кратка сукња која едвај ми покрива пола задник
  маичка со гол стомак
  парчиња облека кое на себе имаат премногу бои.
   
  На TheQueen, ~ Скарлетка ~, NORRA и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Никогаш не би облекла нешто во кое не се чувствувам удобно.
  На пример, не сакам хеланки со кратко блузиче, отворени сандали со тие свилени месо боја хулахопки, тие панталони како шалвари што се итн.
   
  На Infinity му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  kravatu nikad : ) iako ne se oblacHa ona se stavlja,besi se na vrat :) hhhh
   
 9. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  се би облекла, пошто со годините сфатив дека не е битно што носиш, туку како го носиш ;)
   
  На Infinity, ~ Скарлетка ~, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  шалвари со шивотински принт.
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: