1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Truxton Lace Up Bootie by Free People

  Truxton Lace Up Bootie by Free People.jpg

  Cherry Valley Sandal by Free People

  Cherry Valley Sandal by Free People.jpg
   
  #101 MissChievous, 26 април 2015
  Последна промена: 26 април 2015
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. коста

  коста Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 мај 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  61
  шпиц чевли и розова кошула
   
  На TheCat му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Цветен принт дефинитивно
   
 4. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Многу работи има што никогаш не би ги облекла,па нека сум и старомодна. Ако некое парче облека не ми се допаѓа,колку сака нека е тренди,не го облекувам и ТОЧКА.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  Никогаш нормално не би облекол фабричко смкнати фармерки онакви како раперски демек ( како посрани ) (party) (party):facepalm2
   
 6. Pisces

  Pisces Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  40
  Леопардско..
   
  На Mnogo Bitno и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Фустани и сукњи и танги и високи штикли
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Премногу кратки фустани и сукњи.И искинати фармерки.
   
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Машко да не си ? :unsure(star)
  Да не се лажеме леопардско, зебресто и сличен анимал принт не стои на секое тело, посебно не на ефтина фаца.
  Сум видела згодни девојки кои сосема пристојно носеле, исто и девојки кои преефтино изгледале во такво фустанче.
   
  #109 Ѕвездичка, 1 август 2017
  Последна промена: 1 август 2017
 10. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  А ла Ријана папучи со волна, ни за дома, а не па за надвор.

  (puke)[​IMG]
   

Сподели: