1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  хеланки.
   
 2. Infinity

  Infinity Нов член

  Зачленет на:
  6 септември 2014
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Dobro i jas apostolkite gi smetam za seljacki,ama farmerki-E neshto shto e cel zivot vo trend i kje bide!

  Ajdee se shto treba da se nosi i se shto e moderno ne ti se dopagja!!
   
  #92 Infinity, 7 септември 2014
  Последна промена од модератор: 7 септември 2014
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  [​IMG]
  Ко прво незнам со каква облека би ми одговарале. Второ, чизмите си се ок за работа на поле, за на риби, за одење по каллива почва, итн. но за фурање како модно парче некако не ме асоцираат на тоа. Трето, чисто сумљам дека се удобни, јас се си мислам дека ако облечам вакво нешто ќе одам ко патка. Но ете, кај нас толку се напнуваат со тоа следење на трендови што изгубиле осет за добро и лошо парче.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Јас имам како првиве,многу се удобни.Ги купив затоа што имав потреба,како што кажа за каллива почва,но на крај памет не ми паѓа да ги облечам за низ маало и низ центар.Не се за терање мода дефинитивно.
   
  На Lena и Aleksis им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  TOGA PULLA SHOE Embossed Sandal (wasntme)

  TOGA PULLA SHOE Embossed Sandal.jpg
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  :rofl Леле колку се ужасни на изглед ама се гледа дека се удобни и ортопетски за повозорасни.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Јас имам вакви(само до глуждови)и ги носам како модно парче(најчесто кога е дождливо).
  Ги комбинирам најчесто со сукњи и дебели хулахопки.
  А дека се удобни се согласувам со Јами.Некако весел и романтичен стил воедно.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Yea bro

  Yea bro Нов член

  Зачленет на:
  21 јануари 2015
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  3
  никогаш не би носела некој тесен но долг фустан некако не ми се практични како и да е додека не пробаш не м да знаеш но секој си има своја убавина и ке се пронајде во некој стил
   
 9. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Фармерки звонарки.
   
 10. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Шалвари, болера што се носат на фустани, шпицести штикли, алишта во циклама боја.
   

Сподели: