Што никогаш не би облекле? | Црнобело Форум

Што никогаш не би облекле?

Infinity

Нов член
6 септември 2014
4
1
3
31
СЕ СЕ али фармерка и апостолка НЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!! попрво во фустан би се шетал :rofl :rofl
Dobro i jas apostolkite gi smetam za seljacki,ama farmerki-E neshto shto e cel zivot vo trend i kje bide!

Незнам зашто али воопшто не сакам старки :D Многу ми се одвратни. Друго мразам шпицасти кондури ( кој не ) ии шарени хулахопки или пак во зелена или незнам таму која боја -.-
Ajdee se shto treba da se nosi i se shto e moderno ne ti se dopagja!!
 
Последна промена од модератор:

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133

Ко прво незнам со каква облека би ми одговарале. Второ, чизмите си се ок за работа на поле, за на риби, за одење по каллива почва, итн. но за фурање како модно парче некако не ме асоцираат на тоа. Трето, чисто сумљам дека се удобни, јас се си мислам дека ако облечам вакво нешто ќе одам ко патка. Но ете, кај нас толку се напнуваат со тоа следење на трендови што изгубиле осет за добро и лошо парче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба

Ко прво незнам со каква облека би ми одговарале. Второ, чизмите си се ок за работа на поле, за на риби, за одење по каллива почва, итн. но за фурање како модно парче некако не ме асоцираат на тоа. Трето, чисто сумљам дека се удобни, јас се си мислам дека ако облечам вакво нешто ќе одам ко патка. Но ете, кај нас толку се напнуваат со тоа следење на трендови што изгубиле осет за добро и лошо парче.
Јас имам како првиве,многу се удобни.Ги купив затоа што имав потреба,како што кажа за каллива почва,но на крај памет не ми паѓа да ги облечам за низ маало и низ центар.Не се за терање мода дефинитивно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Aleksis

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата

Ко прво незнам со каква облека би ми одговарале. Второ, чизмите си се ок за работа на поле, за на риби, за одење по каллива почва, итн. но за фурање како модно парче некако не ме асоцираат на тоа. Трето, чисто сумљам дека се удобни, јас се си мислам дека ако облечам вакво нешто ќе одам ко патка. Но ете, кај нас толку се напнуваат со тоа следење на трендови што изгубиле осет за добро и лошо парче.

Јас имам вакви(само до глуждови)и ги носам како модно парче(најчесто кога е дождливо).
Ги комбинирам најчесто со сукњи и дебели хулахопки.
А дека се удобни се согласувам со Јами.Некако весел и романтичен стил воедно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Yea bro

Нов член
21 јануари 2015
9
3
3
24
никогаш не би носела некој тесен но долг фустан некако не ми се практични како и да е додека не пробаш не м да знаеш но секој си има своја убавина и ке се пронајде во некој стил