1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Не би облекла ништо со животински принтови, шалвари, штикли-патики, нешто што има боцки,сатенски ствари - ептен ми светат, облека во неонски бои, премногу кратка сукња или панталони.
   
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  мрежести хулахопки!!! невер :D
   
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Никад не би облекла свечен фустан во дискотека... Заедно со таква фризура(локни со пет кила лак).. :D Кожни пантолони, исто штикла-патика, фустан во комбинација со хеланки,траперка пантолона, костум(сако и пантолони во иста боја, башка и шиени по порачка) :D сандала со хулахопка, тренерки со онакви топук патики или како ли се викаат, штикла на време од -50 со мраз и снег до колена, шпиц штиклици и ваљда има уште нешто, ама побитните ги наброив.
   
  На Aleksis му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Не би облекла многу работи...не би облекла се’ што е премногу украсено со пулејки, монисти и триста чуда и изгледа ефтино и кичесто, не би облекла сатенски фустан во боја (само црн иди во предвид), патика штикла ни во лудило, дебели топуци ко актуелниве ни под точка разно (не се ни секси ни елегантни ни женствени)....Овие работи ми се одбивни, а инаку не би облекла ништо што не ми стои убаво, па колку и да е убаво и модерно..
   
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  никогаш не би ги облекла бљак
  [​IMG]
   
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
 7. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Хеланки со леопардски принт ..:facepalm2
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,322
  Допаѓања:
  3,004
  Шалвари панталони...:D
   
  На TheQueen, *Mina* и Сара.13 им се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Боди : )
   
  На MoonFairy и Хоуп* им се допаѓа ова.
 10. Melanniee

  Melanniee Староседелец

  Зачленет на:
  28 февруари 2014
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  5

Сподели: