Што никогаш не би облекле?

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Не би облекла ништо со животински принтови, шалвари, штикли-патики, нешто што има боцки,сатенски ствари - ептен ми светат, облека во неонски бои, премногу кратка сукња или панталони.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Никад не би облекла свечен фустан во дискотека... Заедно со таква фризура(локни со пет кила лак).. :D Кожни пантолони, исто штикла-патика, фустан во комбинација со хеланки,траперка пантолона, костум(сако и пантолони во иста боја, башка и шиени по порачка) :D сандала со хулахопка, тренерки со онакви топук патики или како ли се викаат, штикла на време од -50 со мраз и снег до колена, шпиц штиклици и ваљда има уште нешто, ама побитните ги наброив.
 
  • Like
Реакции: Aleksis

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Не би облекла многу работи...не би облекла се’ што е премногу украсено со пулејки, монисти и триста чуда и изгледа ефтино и кичесто, не би облекла сатенски фустан во боја (само црн иди во предвид), патика штикла ни во лудило, дебели топуци ко актуелниве ни под точка разно (не се ни секси ни елегантни ни женствени)....Овие работи ми се одбивни, а инаку не би облекла ништо што не ми стои убаво, па колку и да е убаво и модерно..