1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Никогаш не би облекол стартки и кошули. :D
   
 2. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Анимал принт. Тигресто, зебресто, змиско, крокодилско... :frantic
   
 3. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Skinny jeans, кожнени панталони, некои шарени панталони, некои драматични алишта што привлекуваат ептен внимание. Или мартинки. Многу е убаво кога ќе видам некој надвор како е многу просто и лесно облечен/а, без никакви обиди за да се привлече внимание, а изгледа преубаво.
   
 4. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Било кој вид на шпицурајка или чизма висока две педи над колена. Посебно не двете во комбинација.
  Не би да изигравам жена лавица, тигрица, зебрица, жирафица и остало животинско царство. :kaka
  Ѕвонарки, посебно не во дреч боја. Мутавине блузи/кошули со ѕвонасти ракави + голо рамо.
  Кломпи! Бела патика на која сија логото на марката из даљини.
  Било што од вистинско крзно (па и за лажно би размислила), минич до пич + па ако е кожен или во дреч боја. :kaka
  Било каква блуза/маица што го открива деколтето. Не поднесувам да ми се ветреат на воздух или да ми зјапа секоја раја по улица, па после на другите да им пцујам матер што јас сум ги дала на изволте.
   
  На Coelho му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  4df4d4bf253242b8bdc3a7fca3fc5ea3.jpg
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Ни јас не би го облекол ова :D
   
 7. Анчи1

  Анчи1 Нов член

  Зачленет на:
  30 мај 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  12
  Шалвари, хеланки-тиграсти и нешто како Лејди Гага никогаш :S
   
 8. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Маичка со гол стомак
  Кратка суќна до под гз
  Шпиц кондурти...
  Крзна ...
  Комбинација за повеќе дречливи бои..Уште црвено носе и како кловн :)
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Се согласувам :) само би ги додала + шалварите
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mardy Bum

  Mardy Bum Староседелец

  Зачленет на:
  25 април 2012
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  180
  анимал принт, ѕвонарки, крзно, тие шалварите до подколена на врзување, ѕвонести ракави, било што прикриено со циркони или седевки....(puke)
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: