Што никогаш не би облекле?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Анимал принт. Тигресто, зебресто, змиско, крокодилско... :frantic
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
287
493
663
Скопје
Skinny jeans, кожнени панталони, некои шарени панталони, некои драматични алишта што привлекуваат ептен внимание. Или мартинки. Многу е убаво кога ќе видам некој надвор како е многу просто и лесно облечен/а, без никакви обиди за да се привлече внимание, а изгледа преубаво.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Било кој вид на шпицурајка или чизма висока две педи над колена. Посебно не двете во комбинација.
Не би да изигравам жена лавица, тигрица, зебрица, жирафица и остало животинско царство. :kaka
Ѕвонарки, посебно не во дреч боја. Мутавине блузи/кошули со ѕвонасти ракави + голо рамо.
Кломпи! Бела патика на која сија логото на марката из даљини.
Било што од вистинско крзно (па и за лажно би размислила), минич до пич + па ако е кожен или во дреч боја. :kaka
Било каква блуза/маица што го открива деколтето. Не поднесувам да ми се ветреат на воздух или да ми зјапа секоја раја по улица, па после на другите да им пцујам матер што јас сум ги дала на изволте.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Coelho

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Било кој вид на шпицурајка или чизма висока две педи над колена. Посебно не двете во комбинација.
Не би да изигравам жена лавица, тигрица, зебрица, жирафица и остало животинско царство. :kaka
Ѕвонарки, посебно не во дреч боја. Мутавине блузи/кошули со ѕвонасти ракави + голо рамо.
Кломпи! Бела патика на која сија логото на марката из даљини.
Било што од вистинско крзно (па и за лажно би размислила), минич до пич + па ако е кожен или во дреч боја. :kaka
Било каква блуза/маица што го открива деколтето. Не поднесувам да ми се ветреат на воздух или да ми зјапа секоја раја по улица, па после на другите да им пцујам матер што јас сум ги дала на изволте.
Ни јас не би го облекол ова :D
 

Анчи1

Нов член
30 мај 2012
13
12
3
Шалвари, хеланки-тиграсти и нешто како Лејди Гага никогаш :S
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Маичка со гол стомак
Кратка суќна до под гз
Шпиц кондурти...
Крзна ...
Комбинација за повеќе дречливи бои..Уште црвено носе и како кловн :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Маичка со гол стомак
Кратка суќна до под гз
Шпиц кондурти...
Крзна ...
Комбинација за повеќе дречливи бои..Уште црвено носе и како кловн :)
Се согласувам :) само би ги додала + шалварите
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Mardy Bum

Староседелец
25 април 2012
177
180
643
behind you!
анимал принт, ѕвонарки, крзно, тие шалварите до подколена на врзување, ѕвонести ракави, било што прикриено со циркони или седевки....(puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen