1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
 2. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  Го повлекувам зборот за римјанките. :giggle
  Бендисав едни... Ќе си ги купам... :sreken
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  шпиц, од горе до доле во анимал принт, хеланка и кратка маичка и балетанка! ова сукња над фустан не ни знаев дека постои така да, ќе се преправам дека не ја видов статијата :zelen се друго може да се проба ;)
   
 4. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Никогаш не би облекла:Анимал принт,ѕвонарки,премногу кратки сукњи....
   
 5. Emma.T

  Emma.T Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 декември 2012
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  352
  Никогаш, ама баш никогаш, не би облекла: шалвари, маичка со гол стомак, минич до ..., маичка/ блузичка со деколте до стомак, шпиц, сатен, дречливи бои, животински принт(има доволно животни на светов, јас нејкам да бидам една од нив) и кожни чизми над колена (puke).
   
 6. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  нешто од латекс,...хеланки смотани, сандали отворени со циркони, облека од сатен..никогаш!
   
  На Emma.T му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Штикли напред со клун :D,било какви ниски штикли,широки маици,блузи,панталони :nah
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  хулахопки и сандали( или отворени кондури)
  дефинитивно no go,
  другото зависи од тоа дали ми стои или не..
   
 9. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Оди тоа докажи им го дека не одговара на лудиве британци ирци шкотланѓани и далје други заљубени во стилот што шетаат чат пат како туристи овде.

  [​IMG]
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  Патика штикла!!! Првичната намена на штиклата е да даде нежен и елегантен изглед, да го поткрене женското тело и да го исправи и истакне.
  [​IMG]
  Ова ни во лудило не би го облекла. Значи со самото тоа ја осакатуваш штиклата. Се знае, штикла за елегантен изглед, патика за поспортски.

  Чевли со екстремно дебела штикла. Значи овде треба да си многу внимателен, што е убаво а што те прави да изгледаш како коњ.
  Ова е грдо
  [​IMG]
  Ова е убаво
  [​IMG]
  Следно, вакви вонземаЉски чевли, евентуално после извшена лоботомија може
  [​IMG]

  Многу сум picky кога станува збор за чевли, имам милион, ама ми треба еден век за да си најдам убави.
  Oд алишта, намбр 1 е дека никогаш нема да облечам црвен сатен. Тоа ми е толку tacky, толку....лампионесто да не речам.. Црвениот сатен е за чаршави на кои сакам да спијам, а не да го носам на мене. Општо не сакам сатен, од долги сатенски фустани (обавезно по 4-5 присутни на секоја свадба и матура) ми се (puke)

  СледеЌе е се што има принт од марка, нормално фејк. Сите влакна на телото ми се ежат кога ќе видам девојче со фејк Луи Витон чанта, марама и спортски патики.
  Ugly[​IMG]
  Торбата што секоја 2ра девојка ја има
  [​IMG]

  Кратко болеро, не знам зошто девојките го носат, толку ги скратува, како потсечени изгледаат.
  Американско знаме...

  Ја претераа веќе|-(
  [​IMG]
   
  На Aaliyah и JaMi им се допаѓа ова.

Сподели: