Што никогаш не би облекле?

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
шпиц, од горе до доле во анимал принт, хеланка и кратка маичка и балетанка! ова сукња над фустан не ни знаев дека постои така да, ќе се преправам дека не ја видов статијата :zelen се друго може да се проба ;)
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
Никогаш, ама баш никогаш, не би облекла: шалвари, маичка со гол стомак, минич до ..., маичка/ блузичка со деколте до стомак, шпиц, сатен, дречливи бои, животински принт(има доволно животни на светов, јас нејкам да бидам една од нив) и кожни чизми над колена (puke).
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
нешто од латекс,...хеланки смотани, сандали отворени со циркони, облека од сатен..никогаш!
 
  • Like
Реакции: Emma.T

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Штикли напред со клун :D,било какви ниски штикли,широки маици,блузи,панталони :nah
 
  • Like
Реакции: violetmoon

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
360
356
1,063
300.000.000 BC
хулахопки и сандали( или отворени кондури)
дефинитивно no go,
другото зависи од тоа дали ми стои или не..
Оди тоа докажи им го дека не одговара на лудиве британци ирци шкотланѓани и далје други заљубени во стилот што шетаат чат пат како туристи овде.

 
  • Like
Реакции: JaMi

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Патика штикла!!! Првичната намена на штиклата е да даде нежен и елегантен изглед, да го поткрене женското тело и да го исправи и истакне.

Ова ни во лудило не би го облекла. Значи со самото тоа ја осакатуваш штиклата. Се знае, штикла за елегантен изглед, патика за поспортски.

Чевли со екстремно дебела штикла. Значи овде треба да си многу внимателен, што е убаво а што те прави да изгледаш како коњ.
Ова е грдо

Ова е убаво

Следно, вакви вонземаЉски чевли, евентуално после извшена лоботомија може


Многу сум picky кога станува збор за чевли, имам милион, ама ми треба еден век за да си најдам убави.
Oд алишта, намбр 1 е дека никогаш нема да облечам црвен сатен. Тоа ми е толку tacky, толку....лампионесто да не речам.. Црвениот сатен е за чаршави на кои сакам да спијам, а не да го носам на мене. Општо не сакам сатен, од долги сатенски фустани (обавезно по 4-5 присутни на секоја свадба и матура) ми се (puke)

СледеЌе е се што има принт од марка, нормално фејк. Сите влакна на телото ми се ежат кога ќе видам девојче со фејк Луи Витон чанта, марама и спортски патики.
Ugly

Торбата што секоја 2ра девојка ја има


Кратко болеро, не знам зошто девојките го носат, толку ги скратува, како потсечени изгледаат.
Американско знаме...

Ја претераа веќе|-(
 
  • Like
Реакции: Aaliyah and JaMi