1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што никогаш не би облекле?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Elizabeth Bathory, 13 февруари 2012.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Спортски се облекувам и рокерки и раперски,не сум машко
   
 2. Oscàrce

  Oscàrce Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 септември 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Тигрест/леопардски принт, патики на штикла, облека и чевли од волна и кожа, спортски кратки фустанчиња, сомотни пантолони, нешто(полу)проѕирно..
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Тренерки и кондури,нема по лошо.. :facepalm2:svirka
   
  На Ѕид на плачот и malecka им се допаѓа ова.
 4. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Никогаш не би облекла, нешто што не ми се сфиѓа, а прилично сум многу комплицирана девојка, ништо не ми се сфиѓа, ама морам да земам, за да не шетам гола. Последно видов едни патики во сити мол, сеуште копнејам по нив, ама јебига 12 500 ден, некако... Што е многу, многу е, за личност што не работи, што само седи дома и се излежава и така паѓа во хронични депресии...
   
 5. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Има има, панталони и апостолки :)
   
 6. Ananas

  Ananas Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  32
  Ги знаете тие фармерки т.н. траперки? Тие со тесни делови кај коленото и широки как глуждовите, какви што носеле рок пејачите од шеесеттите. Никогаш нема такво абнормално парче ткаенина на мене да ставам.
   
 7. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Никогаш не би облекла нешто што не ми стои, не ми се допаѓа, не ми е удобно. Без разлика дали станува збор за облека или чевли/патики. Не сум прибирлива многу, ама за нешто да купам треба стварно да ми се допаѓа.
   
 8. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Штикли од 10 цм.,па нагоре.
   
  На JaMi и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Ако имам можност , и на свадби би одела со патика , фармерки и обична маичка на прерамки . Никогаш не би облекла нешто што не ми е удобно ( штикли , фустани :facepalm2 ) . Имам прилично опуштен стил , така да се што не е удобно нема да се најде во мојот плакар .
  Мачкести , тигрести , лавовски и слични анимал принтови не ми се допаѓаа ниту во нивното златно доба ( пред неколку години кога сите се шетаа со некаков принт , небаре излегле од зоолошка ) , не па сега кога и не е толку " ин " .

  Изгледа сум единствен човек на планетава што не следи модни трендови (facepalm) .
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Не си. И јас сум иста;)
   
  На WolfGirl му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: