Што никогаш не би облекле?

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Машко да не си ? :unsure(star)
Да не се лажеме леопардско, зебресто и сличен анимал принт не стои на секое тело, посебно не на ефтина фаца.
Сум видела згодни девојки кои сосема пристојно носеле, исто и девојки кои преефтино изгледале во такво фустанче.
Спортски се облекувам и рокерки и раперски,не сум машко
 

Aurora

Староседелец
17 септември 2016
2
2
1,003
Тигрест/леопардски принт, патики на штикла, облека и чевли од волна и кожа, спортски кратки фустанчиња, сомотни пантолони, нешто(полу)проѕирно..
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Никогаш не би облекла, нешто што не ми се сфиѓа, а прилично сум многу комплицирана девојка, ништо не ми се сфиѓа, ама морам да земам, за да не шетам гола. Последно видов едни патики во сити мол, сеуште копнејам по нив, ама јебига 12 500 ден, некако... Што е многу, многу е, за личност што не работи, што само седи дома и се излежава и така паѓа во хронични депресии...
 

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
75
33
328
31
Ги знаете тие фармерки т.н. траперки? Тие со тесни делови кај коленото и широки как глуждовите, какви што носеле рок пејачите од шеесеттите. Никогаш нема такво абнормално парче ткаенина на мене да ставам.
 

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Никогаш не би облекла нешто што не ми стои, не ми се допаѓа, не ми е удобно. Без разлика дали станува збор за облека или чевли/патики. Не сум прибирлива многу, ама за нешто да купам треба стварно да ми се допаѓа.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Ако имам можност , и на свадби би одела со патика , фармерки и обична маичка на прерамки . Никогаш не би облекла нешто што не ми е удобно ( штикли , фустани (facepalm) ) . Имам прилично опуштен стил , така да се што не е удобно нема да се најде во мојот плакар .
Мачкести , тигрести , лавовски и слични анимал принтови не ми се допаѓаа ниту во нивното златно доба ( пред неколку години кога сите се шетаа со некаков принт , небаре излегле од зоолошка ) , не па сега кога и не е толку " ин " .

Изгледа сум единствен човек на планетава што не следи модни трендови (facepalm) .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Ако имам можност , и на свадби би одела со патика , фармерки и обична маичка на прерамки . Никогаш не би облекла нешто што не ми е удобно ( штикли , фустани (facepalm) ) . Имам прилично опуштен стил , така да се што не е удобно нема да се најде во мојот плакар .
Мачкести , тигрести , лавовски и слични анимал принтови не ми се допаѓаа ниту во нивното златно доба ( пред неколку години кога сите се шетаа со некаков принт , небаре излегле од зоолошка ) , не па сега кога и не е толку " ин " .

Изгледа сум единствен човек на планетава што не следи модни трендови (facepalm) .

Не си. И јас сум иста;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WolfGirl