1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хумористични форумски цитати

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од The_Mayor, 29 април 2012.

 1. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  werewolf & parvati

  :patos :patos :patos

  6 Март 2013
  parvati напиша: ↑

  Eпа образложи како тој бог е почетак и крај, ајде по тфое како тој он га стфорија сфе овој, како почнало сфе
  и какф ке биде крај ?

  Werewolf напиша:
  Читај бе библија. Не сум ти ја тука професор.
   
  На Хоуп*, alba и violetmoon им се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
   
  На The_Mayor, коста и alba им се допаѓа ова.
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Хоуп* напиша:
  Фала ти срце си.
  Кога ќе отвориш исто вака примамлива тема за полнеж за перници тука сум.
  :patos
   
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  :rofl :patos
   
  На scarstone, Makedonec, Struggler и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Конечно пројде Халеевата комета на хуморот.
  Момци, не сте нормални со „кампањава“. :D
  Три, четири...ииии надмолчувањето може да започне...oh, wait.
  Збирајте уште сега пари, конкуренцијата е масовна. А за утешна, едно Бест оф CD со најдобрите говори на Талат т.е. форумски ќутенки, во случајов.
  Право на учество имаат сите членови кои молчеле повеќе од 48 часа.
   
  На TheQueen, The_Mayor, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  :patos:patos:patos:rofl:rofl:rofl
   
  На scarstone, Electra, МиГ 21 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  :patos:patos:patos:patos:patos:patos
   
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  :rofl
   
  На scarstone, The_Mayor, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
   
  На Electra и Saladin им се допаѓа ова.
 10. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Се разбраа. :D
  [​IMG]
   
  На Lady*, diva orhideja и violetmoon им се допаѓа ова.

Сподели: