Чет муабети (ти реков-ми рече)

TheCat

Староседелец
22 февруари 2012
193
381
663
Dear Diary,
I just want to go away from all the pain. I want...no, NEED it to stop. I can't do it anymore.
I just want it to go away...
Make it go away...
I can't do it anymore.. I can't...
Те читам и не можам да сфатам што се случува. Се што разбрав е дека не можеш повеќе, зошто?
Мислам дека премногу се потценуваш себеси и не си даваш шанса за да успееш, се што сакаш може да се оствари, само треба да имаш верба во себе, а таа верба треба самата да си ја дадеш, но не пишувајќи постови тука како не можеш, туку да станеш и да се фатиш за работа. Работи, продуцирај, промовирај, не успева обиди се пак, продолжи понатаму, не запирај, никогаш не запирај ниту да земеш здив и кога ќе дојде некој голем потфат ќе ја имаш силата што ти е потребна, зошто ти си паднала и си успела милион пати претходно, а новиот предизвик ќе е шала за тебе. Искрено од срце ти пожелувам, верувај во себе.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
...и Шварценегер чекаше дете во еден филм...
17.jpg
:ninja:ninja:ninja
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Сега се слушнавме со блиските и патем решивме да ви упатиме поздравчиња од Париз. :* А да и чекаме бебенце :D(flower)
Ние чекаме слики од патувањата, да видиме како сте си поминале. Дводимензионална уметност малку нека живне.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ние чекаме слики од патувањата, да видиме како сте си поминале. Дводимензионална уметност малку нека живне.
Јас се чудам како не ни даде некоја слика додека го правеле детето, мора да знаеме до каде се.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Јас се чудам како не ни даде некоја слика додека го правеле детето, мора да знаеме до каде се.
Доста па ти. :D
Јас стварно сакам слики, ете досега немам отидено во Париз. Идеа и давам, секој ден во темата Вашиот ден со слика нека прикачува слики од патувањата. :zelen
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Доста па ти. :D
Јас стварно сакам слики, ете досега немам отидено во Париз. Идеа и давам, секој ден во темата Вашиот ден со слика нека прикачува слики од патувањата. :zelen
Немаат време за сликање, мора деца да се прават. Ти па, ете на гугл пиши си и гледај си слики. :zelen
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Немаат време за сликање, мора деца да се прават. Ти па, ете на гугл пиши си и гледај си слики. :zelen
Е сега навистина претеравте.Ни слика,ни ништо нема да добиете!Сега страшно сум ви лута!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Pica pica