1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чет муабети/ти реков-ми рече

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од JaMi, 7 февруари 2013.

 1. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Поради заинтересираност од страна на форумџиите отварам тема каде што можат да си напишат се што сакаат без да бидат офтопик во другите теми .(Секако да не ги прекршуваат правилата на ЦБ)


  [​IMG]
   
  На kizzo, Kitty и violetmoon им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  ааааааааа одличноооо .. конечно се отвори вакво нешто (party)
   
 3. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Јас па мислев дека темата „Кој последен ќе коментира...“ е тема за чет муабети. :^)
   
  На Hkakashi, Ночной охотник и Saladin им се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Замисли и таа е слична тема (реков слична -затоа што немаат ист наслов ;))
  А за сдк-сдп не помисли дека и таа е таква тема?! :^)
   
  На Mistery :) му/ѝ се допаѓа ова.
 5. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не само што помислив, туку и напишав во неколку наврати, само не сум сигурна дали стојат мислењата или ми беа избришани поради оф-топик.
   
 6. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  БРКОВИИИ!
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Штрковиииии :rofl
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  РАПЕРИ ХАМБУРГЕРИ! :rofl
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Чизбургер од глуварче со вкус на предна гума од точак.
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Панк рок желка
  [​IMG]
   
  На Furby, 84 sk_Y ^_-, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: