Чет муабети/ти реков-ми рече | Црнобело Форум

Чет муабети/ти реков-ми рече

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,230
5,748
1,683
Disco
Не знам за кој дел да се фатам попрво. Партијата, работењето од 8 години или тоа што најгласни за некоја тема се тие што имаат нула искуство во врска со истата.
Па смешни ни се оние од Бангладеш, кога овдешна раја е со ист мајндсет, само среќа си играме држава уште...

Овдешна раја е Сиера Леоне само што географски среќа што хунзистан е во Европа па чисто по инерција и гравитација некои ствари се попримиле колку толку, без тоа рачунај суп-сахарска африка :frantic

Двајца беа тогаш од Родина, едниот горе долу ок иако нешто као пецкаше за некои идеи, ама овој постариов задолжен до гуша и не знам што, соли памет за деца, мајки, трудници, па како требало многудетност а тој пустиот ниту едно дете за 50+ годинки, барем да имал едно па да каже, чудни се луѓево, све оправаат светот, кажуваат кој како треба да живее а тие самите нигде никаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra