Чет муабети (ти реков-ми рече) | Црнобело Форум

Чет муабети (ти реков-ми рече)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,513
1,183
Big Sur
Не можев да најдам за Австралија и нејзиното там там тааааам = непостоење :D баш ме интересира како исконструирале таква прича.
-------
И уште нешто, филмот Титаник ми се свиѓаше (уште еден клинец во сандакот на мојата прафа машкост) :frantic
Пиши пропало, треба Роки и Рамбо цела година на рипит да ги гледаш за да излезеш од -56416 на скалилото за права машкост. А, ако сакаш да одиш во плус малку, се знае - Ране тебра.

Да не одиме таму оф топик, ќе го постирам во темата за фолијаши тоа за Австралија кога ќе го најдам и ќе те тагнам.
Острелијанците се платени глумци. Дали тоа значи дека македонските патриоти што се по Острелија не постојат или се толку високо платени, што не мора да работат, па искажуваат љубов за мајчица Македонија од многу слободно време и да си помислиме дека еве, им фали родната грутка, сигурно им е тешко таму?
Цццц, уште една ли теорија за мозгање......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
Пиши пропало, треба Роки и Рамбо цела година на рипит да ги гледаш за да излезеш од -56416 на скалилото за права машкост. А, ако сакаш да одиш во плус малку, се знае - Ране тебра.

Да не одиме таму оф топик, ќе го постирам во темата за фолијаши тоа за Австралија кога ќе го најдам и ќе те тагнам.
Острелијанците се платени глумци. Дали тоа значи дека македонските патриоти што се по Острелија не постојат или се толку високо платени, што не мора да работат, па искажуваат љубов за мајчица Македонија од многу слободно време и да си помислиме дека еве, им фали родната грутка, сигурно им е тешко таму?
Цццц, уште една ли теорија за мозгање......

Роки, рамбо, видимо се у читуљи, ране, предатор, у змајевом гнезду, се знае Слај и Брусли.

Дијаспорциве се уствари платени глумци кои живеат на Гренланд (кој не е под мраз, тоа е јудеомасонска лага пошто Грин=зелено, ленд=земја, логика братеееееее) и таму имаат градови и села со 26 милиони раја, сите наводни жители на Устралија.:frantic:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,513
1,183
Big Sur
Нешто као оној неологизмот "инфлуенсерка" ? (whatever that stands for, cant get it)
Од тие ќе да е. Навистина нит ми е интересна, ниту пак делува дека нешто паметно проповеда, така да...
Единствено статијата ми падна во очи + имаше опасни коментари по фб од прави мажи и жени. :zelen:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,513
1,183
Big Sur
Ух, јас сум помалку кредитно способен од рандом индиос кој лови тапири во Амазонија :D
Да барам кредит во банка има да се церекаат вработените и да покажуваат со прст, само коа ќе видат employment record ќе им кажам бев во Индија во Ашрам 10-тина години затоа дупка во ЦВ-то.
Значи баш ти пишав предмалку. :rofl Мускулите, тесна Ник Слотерка со две раскопчани копчиња, ленени панталончиња, „системот ме јебе“ шапка некоја и ќе читаш слем поетри по пабови, па после во шапката ќе збираш пари за просветлењето што си им го дал.
Може и во банка ќе успее финтата.
Трета опција е секогаш кај Роберт во утринска емисија да се лансираш во ѕвездите читајќи поеми за Македонија во 6 сабајле.
Да ги гледам ми беше омилена активност кога ќе станував рано за на испит. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
Значи баш ти пишав предмалку. :rofl Мускулите, тесна Ник Слотерка со две раскопчани копчиња, ленени панталончиња, „системот ме јебе“ шапка некоја и ќе читаш слем поетри по пабови, па после во шапката ќе збираш пари за просветлењето што си им го дал.
Може и во банка ќе успее финтата.
Трета опција е секогаш кај Роберт во утринска емисија да се лансираш во ѕвездите читајќи поеми за Македонија во 6 сабајле.
Да ги гледам ми беше омилена активност кога ќе станував рано за на испит. :zelen

Па види, иам некои песнички пишувано, додуша мускули и неам нешто, Хавајка ко таа на Ник Слотер иам неколку, коса за репче не остана, подобра опција ми е со моторна пила да влезам има да наполнат торбата со евра од страв, замисли звук од моторка во затворен простор..............него не е на арно што сум размислувал на такви теми :D
 
  • Haha
Реакции: -alf- and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,513
1,183
Big Sur
Силом прилика запознав ликови од една партија наречена Родина кои сакаа да ме врбуваат, нешто Русија, Путин, суверенизам, традиција, големи фамилии па муабет ова она, имаше и комични елементи, еден од нив тврдеше дека децата требало да работат од 8 годишна возраст а самиот тој 50+ со своја куќа и све тоа и.....нула деца :D
Не знам за кој дел да се фатам попрво. Партијата, работењето од 8 години или тоа што најгласни за некоја тема се тие што имаат нула искуство во врска со истата.
Па смешни ни се оние од Бангладеш, кога овдешна раја е со ист мајндсет, само среќа си играме држава уште...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider