1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хумористични форумски цитати

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од The_Mayor, 29 април 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  parvati предњотресица


  :patos
  humorcrnobelo.jpg
   
  На Badgirl, Lena, Mila Kunis и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  :patos

  crnobelo humor mayor.jpg
   
  На scarstone, МиГ 21, Furby и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555

  Во тесна трка се The_Mayor и parvati за добивање на златен оскар во темава :D
   
  На Tantara, The Tramp, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288  :rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl :rofl:rofl:rofl :rofl:rofl:rofl
   
  На scarstone, Aleksis, JaMi и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На scarstone и Harmonija им се допаѓа ова.
 7. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  :rofl
   
  На scarstone, JaMi, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756

  :D:D
   
 9. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  незнам зошто но многу ме насмеа ова.(wasntme) ..гушкиии (hug)
   
  На scarstone и Lena им се допаѓа ова.
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  :*
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: