1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хумористични форумски цитати

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од The_Mayor, 29 април 2012.

 1. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  http://forum.crnobelo.com/threads/Бизниси.4024/#post-178136
  Ќе си умрам млад од смеење.....николче златно дете, ми го направи денов посимпатичен:*
  Едит- ја пикнаа вканта:( требеше да ја преименуваат: бизниси преку слика, и да остане темата...мада факарс едни.
   
  На MATEJA, Aleksis, BlackTulip и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Не знам дали е смешно, ама интересно е :biggrin
  legioner.jpg
   
  На Luckky, Selma, melpomena и уште 9 други им се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Таман го закачив и видов дека го има :D
  Молба за следење или удварање,или па нешто трето? :eek: :D
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :frantic:D
   
  На МериСелест, WomanInRed, Selma и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :rofl :rofl :zelen
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  :rofl:rofl
   
  На parvati, Trajche, Hkakashi и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Браво за вицот. :rofl
   
  На Gemini и elizabetta им се допаѓа ова.
 8. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  :zelen
  Не, копчето Пријави е со поголема функционалност. :rofl :zelen
   
  На Lepaa и melpomena им се допаѓа ова.
 9. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  :rofl
  humor.jpg
   
  На street_chic, Gemini, alba и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Не знаев дека ни е чен на форумот Јустин Биберот :rofl

  crnobelo3.jpg
   
  На Luckky, Lady*, Реми и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели: