1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хумористични форумски цитати

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од The_Mayor, 29 април 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Моооре Стрит ама му го збибероса :D по шала по смеа

  The_Mayor Гонзо ми рече дека не си му личела на никоја од познативе славни личности.... можно е?

  1. [​IMG]

   WomanInRed Kako ne licam be, licam na Rijana ista sum ko nejze :)))
   Hahaha pa arno ti rekol, jas sum edna i edinstvena, unikatna sum :D
   Недела во 00:36
  2. [​IMG]

   The_Mayor Леле Ријана мојата омилена певаљка, знаев дека ме лажит факерот ко ми рече дека не личиш на ниедна. Туку сакам да ти кажам дека те оговараме, ако?
   Недела во 05:35
  3. [​IMG]

   street_chic имат некој шо не го имате оговарано?? :зелен
   хехе најсрцка е црвенава, гарантирам :)
   вчера во 15:24
  4. [​IMG]

   The_Mayor Немат таков, ама најмногу ќеф ни прајт вас две ко ќе ве оговараме :)
   вчера во 18:08
  5. [​IMG]

   WomanInRed Хахаха и ние за вас исто :)
   вчера во 20:39
  6. [​IMG]

   The_Mayor Баш сега ве оговараме.
   вчера во 20:50
   
  На MATEJA и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071


  Муабет за една слика во темата за папараци. :rofl
   
  На ~ Скарлетка ~, $3Я3|\||)&p&†Y и melpomena им се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Шмекси во СДК, магичниот круг не смее да се прекине :rofl
   
  На ~ Скарлетка ~ и Шмекси им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Electra во сакам да кажам :D
   
  На ~ Скарлетка ~, Gemini и slb_bobo им се допаѓа ова.
 5. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  :rofl
  :rofl parvati брат луд си 200 на саат :rofl
   
  На Сара.13, ~ Скарлетка ~, Lady* и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Да не се дообјаснувам, кој му е смешно, нека се смее, кој не - здравје!
   
  На Luckky, Mila Kunis, Lady* и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555

  :rofl

  Звер си бато! :zelen
   
  На Badgirl, BlackTulip, parvati и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Мора да го има во колекцијата :biggrin
   
  На WomanInRed, ~ Скарлетка ~, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
   
  На ~ Скарлетка ~ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Си иба векот... :rofl
   
  На МиГ 21, The Tramp и The_Mayor им се допаѓа ова.

Сподели: