1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фан клуб на Арсенал

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од oneil, 17 февруари 2012.

 1. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Викендов нашите играат против Сандерленд во гости. Ќе недостасува Лукас Перез кој заработи повреда, поради која би бил отсутен некаде околу 6 недели. Ваши типувања за утакмицата?
   
 2. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Бункерашки фудбал, 85та Борини излетува во контра :D
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Познавајќи ги нашите се е можно :). А за Лукас Перез и јас не знам за шо го купуваа, треба да добие повеќе шанси да видиме дали ќе го биде или не :).
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Гибс одличен, подобар е офанзивно од Монреал, барем ќе нафрли некоја топка како шо треба :)
  Ако продолжи Сандерленд со ова темпо, дали тоа значи дека на крај на сезона ќе имаат 8 бода?
  [​IMG]

  Дерби Каунти барем имаше 11 (party)
   
 6. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Да успеат да истерат цела сезона вака како шо ја почнаа ќе нема ко нив. C.O.Y.G!
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Се мислев да напишам рант за страданијата на ФК Арсенал на резултатски план но немам сила...

  После ми текна дека ова не е дно, бидејќи Арсенал едно време се интересираше да потпише млад и надежен молдавски играч.
  Ок, молдавски ајде некако, се моташе Хлеб од Белорусија па еден латвиец, таму разни африканци и некои јапанци и корејци ...проблемот беше што играчот не постоеше, бил измислен на форуми :rofl:rofl:rofl

  https://www.theguardian.com/sport/blog/2009/jan/15/masal-bugduv-moldova-hoax-player

  :):confused::cool::frantic:pusi:unsure:eek::eek::eek:

  И како таков ќе имаше подобар настап од последните неколку на Озил, Кокелан, Чех, Ивоби...oh wait, the whole team:kafe
  Масал Багдув :patos
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: