Фан клуб на Арсенал

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Викендов нашите играат против Сандерленд во гости. Ќе недостасува Лукас Перез кој заработи повреда, поради која би бил отсутен некаде околу 6 недели. Ваши типувања за утакмицата?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Викендов нашите играат против Сандерленд во гости. Ќе недостасува Лукас Перез кој заработи повреда, поради која би бил отсутен некаде околу 6 недели. Ваши типувања за утакмицата?
Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
Бункерашки фудбал, 85та Борини излетува во контра :D
 
  • Like
Реакции: Outrider

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Се освен победа би било бламажа, моќниот Мојс е на сигурен пат да го испадне Сандерленд, тој Перез не сум сигурен зошто воопшто го купуваа ама шта је ту је, не знам какво сценарио би требало да биде за да не победи Арсенал :)
Познавајќи ги нашите се е можно :). А за Лукас Перез и јас не знам за шо го купуваа, треба да добие повеќе шанси да видиме дали ќе го биде или не :).
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Гибс одличен, подобар е офанзивно од Монреал, барем ќе нафрли некоја топка како шо треба :)
Ако продолжи Сандерленд со ова темпо, дали тоа значи дека на крај на сезона ќе имаат 8 бода?


Дерби Каунти барем имаше 11 (party)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Се мислев да напишам рант за страданијата на ФК Арсенал на резултатски план но немам сила...

После ми текна дека ова не е дно, бидејќи Арсенал едно време се интересираше да потпише млад и надежен молдавски играч.
Ок, молдавски ајде некако, се моташе Хлеб од Белорусија па еден латвиец, таму разни африканци и некои јапанци и корејци ...проблемот беше што играчот не постоеше, бил измислен на форуми :rofl:rofl:rofl

Moldova's finest, the 16-year-old attacker has been strongly linked with a move to Arsenal, work permit permitting. And he's been linked with plenty of other top clubs as well
https://www.theguardian.com/sport/blog/2009/jan/15/masal-bugduv-moldova-hoax-player

:):confused::cool::frantic:pusi:unsure:eek::eek::eek:

И како таков ќе имаше подобар настап од последните неколку на Озил, Кокелан, Чех, Ивоби...oh wait, the whole team:kafe
Масал Багдув :patos
 
  • Like
Реакции: existence