1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фан клуб на Арсенал

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од oneil, 17 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас мислам дека нерешено ќе заврши. Па не сте до толку за никаде, Барса јаки се ама во Шпанија играат против боси екипи, сега мислам нерешено ќе е само да не биде 0:0. :)
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Читам дека Ливерпул понудиле 30 милиони за Чемберлејн. Добар е или за ништо не го бива?
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Тешко да го пуштат без да осигураат првин замена за него. Арен е за цепање дрва. Обично прави непотребни дриблинзи и им прави простор за контра на противниците :biggrin Го нема по терен кај што треба, ама секаде кај што не треба ќе го видиш.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Санчез си освои Копа Панамерикана со Чиле победувајќи ја Аргентина со Меси во финале, сега се на ред Кошелни и Жиру да освојат ЕП.(party)
  На Германија вчера добро ќе им дојдеше Мертезакер пошто нивните централни правеа киксови како луди :kafe
  Шпанија не го стави Бељерин во игра, ум за друг пат :zelen
  Коста Рика со Кембел испаднала во група, Бразил не го земале Габриел и исто испаднаа во групи:cool:, Англија со Вилшер се обрука (не заради Вилшер кој даваше максимум према тоа што имаше играно 29,44 минути во сезоната) можеби да беа Чемберлен и Велбек ќе беше подобро, Волкот оправдано не беше земен.
  Чех и Росицки единствени светли точки во очајот на Чешка, Чех со одбраните кои ги спасија од тешки бламажи а Росицки со две асистенции за едиствените голови вс. Хрватска и бизарните 2-2.
  Новата аквизиција Џака ја испадна швицарска со пеналот во пченки :x

  Оспина со феноменални одбрани до бронзен медал вс. САД, најдобар успех на Колумбија последно време.
  И секако Арон Ремзи, велшкиот Исус беше најзаслужен за спектакуларните игри на Велс вс. Русија и Белгија и сензационалното трето место кое е нивен најголем успех евер.:frantic Велс заврши пред немачка, италија, белгија, шпанија, англија...:sreken
   
 5. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Наводно Шкодран Мустафи од Валенсија и Лукас Перез од Депортиво потпишале за Арсенал.
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Барем Санчез ќе си игра на природна позиција. Ќе видиме како ќе се вклопат во тимот.
   
 7. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Официјално Лукас Перез од Депортиво преминува во Арсенал. Повеќе тука
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Официјално и оваа година ќе бидете четврти. :zelen
   
 9. Thrashbt

  Thrashbt Староседелец

  Зачленет на:
  6 октомври 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  86
  Официјализиран е и трансферот на Шкодран Мустафи од Валенсија. Клик. Инаку годинава ќе биди ептен тешко и за 4то место :).
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не се секирај загарантирано ви е. :)
   

Сподели: