Фан клуб на Арсенал

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Мифка вика :patos
Јас не можам да замислам ама слично мислам. Мислам дека мирен ќе беше колку толку. :)
 
  • Like
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево


После нерешената на Лестер, оваа шанса не смее да се испушти. Лош скор имаме на Британија ама не значи дека не може да се победи.
COYG!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ај па да се израдувате и вие конечно. Јас ќе почекам, за едно 5-6 сезони очекувајте ме. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Ај па да се израдувате и вие конечно. Јас ќе почекам, за едно 5-6 сезони очекувајте ме. :)
Next season gonna be your season :zelen
5-6 може не ама 2 секако.
Оваа сезона не е меродавна, 1/4 од сезоната беше вреќата роџерс на клупа, плус се уби од носење флопови, сега Клоп има еден куп повредени и едно чудо флопови, тешко оваа сезона ќе излезе од гомната кои ги остави роџерс, тешко за ЛШ да се пробие, евентуално преку ЛЕ да проба.
Наредната веќе ќе има прилика да состави екипа според негов план и да оди на повисок пласман а таа по неа и на освојување на ПЛ.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Next season gonna be your season :zelen
5-6 може не ама 2 секако.
Оваа сезона не е меродавна, 1/4 од сезоната беше вреќата роџерс на клупа, плус се уби од носење флопови, сега Клоп има еден куп повредени и едно чудо флопови, тешко оваа сезона ќе излезе од гомната кои ги остави роџерс, тешко за ЛШ да се пробие, евентуално преку ЛЕ да проба.
Наредната веќе ќе има прилика да состави екипа според негов план и да оди на повисок пласман а таа по неа и на освојување на ПЛ.
Не верувам за титула. Може некои добри трансфери да направи, ама што знам некако како некое проклетство да има и никогаш нема да освојат. Сезоната со Суарез ја изгубија за еден гол, она кога се лизна Џерард, пред тоа против овој вашиов тим ја изгубија. Не се надевам на титула јас, битно ми е да растураме ривали. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Не верувам за титула. Може некои добри трансфери да направи, ама што знам некако како некое проклетство да има и никогаш нема да освојат. Сезоната со Суарез ја изгубија за еден гол, она кога се лизна Џерард, пред тоа против овој вашиов тим ја изгубија. Не се надевам на титула јас, битно ми е да растураме ривали. :)
Така делува на прв поглед ама ете за стотина дена Клоп се избори за прво финале, нешто шо не ми успеа на роџерс за три и кусур години плус тука се ЛЕ и ФА што за сезона уништена ради повреди и не е така лошо.
Ваљда ќе успее да ги санира последиците од владеењето на роџерс до на лето...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Така делува на прв поглед ама ете за стотина дена Клоп се избори за прво финале, нешто шо не ми успеа на роџерс за три и кусур години плус тука се ЛЕ и ФА што за сезона уништена ради повреди и не е така лошо.
Ваљда ќе успее да ги санира последиците од владеењето на роџерс до на лето...
Па што знам, најубаво ништо да не очекувам за да не се разочарам. Ете сега некој од Шахтјор сакал да дојде ама не го пуштале тие лудаците, 35 милиони понуда одбиле.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Па што знам, најубаво ништо да не очекувам за да не се разочарам. Ете сега некој од Шахтјор сакал да дојде ама не го пуштале тие лудаците, 35 милиони понуда одбиле.
35 милиони за играч од украинска лига? :eek: колку и да е потенцијал тоа е безвеза лига плус ако никогаш немал играно на островот ќе треба да се адаптира па шпански серии ова она...