1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фан клуб на Арсенал

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од oneil, 17 февруари 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Па ете тешко да дадат уште еден гол. Ќе затвора стариот, да извади клин шит.
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па добро е, битно 3 бода земаа. Јас секогаш сум бил за да се игра до крај и да им се даваат што е можно повеќе голови на противниците, ама сега некако не ме влечеше дека многу голови ќе има.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Научи и стариот лекција, а додуша и еден тим во болнца има и затоа не форсира. Ги одмара за наредната со Сити.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Венгер го сакал "швајцарецот" :zelen Џака од Гладбах. Името му е посмешно. :zelen
  Шала на страна добар е, сум го гледал повеќе пати.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  На свецкото беше еден од клучните играчи на Швајцарија. Не е лош само Венга треба убаво да пазари овој пат. Требаат напаѓач, крило и dmf. Најверојатно Оспина ќе бега во Турција па така да ете им шанса на младичите да се истакнат :)
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Финтата е што и Клоп е заинтересиран за него. Кој ќе биде подобар ќе видиме. :)
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Клоп првенствено ќе гледа да си ги донесе играчите со кои за малку ќе беше на врвот во Европа. Геце, Суботич, Шмелцер, Гроскројц, Блажиковски, Ројс, Хумелс, Гундоган... барем тројца да донесе и ќе го трансформира скроз Ливерпул. Овие играчи ко Џака или оној Јармоленко што го спомнуваат мислам дека му се втора опција на Клоп, ако веќе не успее со овие погорните.
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Па со повеќе од пола од овие нема шанси да успее. Геце ќе го напушти Баерн? Ројс сам не си оди си има кажано, Гундоган кој им е најбитен играч на Дортмунд нема шанси да го дадат, Шмелцер исто, од овие само Суботич може и Гроскројц да дојдат. Што знам, мое мислење е дека премногу би ослабнале Дортмунд доколку ги дадат барем пола од тие.
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Пред некoј ден прoчитaв декa Суaрез бил мнoгу блиску дa пoтпише зa Арсенaл вo 2013, aмa Џерaрд гo предoмислил му рекoл дa чекa пoдoбрa пoнудa и следнaтa гoдинa нели вo Бaрсa зaминa.
  Бaш ќе беше јaкo дa видев кaкo ќе реaгирaте aкo дoјдеше вo Арсенaл и ги прaвеше истите рaбoти кaкo вo Ливерпул. :)
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Ако се десеше тоа многу веројатно дека Арсенал ќе освоеше титула макар да немора да значи пошто со неговите испади, канибализми и глупости скоро пола сезона му поминуваше во суспензии.
  Е сега дали ќе правеше срања...за време на Далглиш правеше помалку него за време на вреќата...веројатно ќе правеше помалку него во Ливерпул (пошто Венгер е господин човек а не мифка кој ги учи играчите на фејкерство како Роџерс) ама пак ќе правеше пошто толку му делиле наречнците, така да фала на Алах, Атон-сончевиот диск и Фреја што не отиде во Арсенал...една титула мање више не е доволна за да се изгуби честа (да, и во 2015 мислам дека честа има вредност)
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: