Фан клуб на Арсенал

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Па добро е, битно 3 бода земаа. Јас секогаш сум бил за да се игра до крај и да им се даваат што е можно повеќе голови на противниците, ама сега некако не ме влечеше дека многу голови ќе има.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Научи и стариот лекција, а додуша и еден тим во болнца има и затоа не форсира. Ги одмара за наредната со Сити.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Венгер го сакал "швајцарецот" :zelen Џака од Гладбах. Името му е посмешно. :zelen
Шала на страна добар е, сум го гледал повеќе пати.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
На свецкото беше еден од клучните играчи на Швајцарија. Не е лош само Венга треба убаво да пазари овој пат. Требаат напаѓач, крило и dmf. Најверојатно Оспина ќе бега во Турција па така да ете им шанса на младичите да се истакнат :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Клоп првенствено ќе гледа да си ги донесе играчите со кои за малку ќе беше на врвот во Европа. Геце, Суботич, Шмелцер, Гроскројц, Блажиковски, Ројс, Хумелс, Гундоган... барем тројца да донесе и ќе го трансформира скроз Ливерпул. Овие играчи ко Џака или оној Јармоленко што го спомнуваат мислам дека му се втора опција на Клоп, ако веќе не успее со овие погорните.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Па со повеќе од пола од овие нема шанси да успее. Геце ќе го напушти Баерн? Ројс сам не си оди си има кажано, Гундоган кој им е најбитен играч на Дортмунд нема шанси да го дадат, Шмелцер исто, од овие само Суботич може и Гроскројц да дојдат. Што знам, мое мислење е дека премногу би ослабнале Дортмунд доколку ги дадат барем пола од тие.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Пред некoј ден прoчитaв декa Суaрез бил мнoгу блиску дa пoтпише зa Арсенaл вo 2013, aмa Џерaрд гo предoмислил му рекoл дa чекa пoдoбрa пoнудa и следнaтa гoдинa нели вo Бaрсa зaминa.
Бaш ќе беше јaкo дa видев кaкo ќе реaгирaте aкo дoјдеше вo Арсенaл и ги прaвеше истите рaбoти кaкo вo Ливерпул. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Пред некoј ден прoчитaв декa Суaрез бил мнoгу блиску дa пoтпише зa Арсенaл вo 2013, aмa Џерaрд гo предoмислил му рекoл дa чекa пoдoбрa пoнудa и следнaтa гoдинa нели вo Бaрсa зaминa.
Бaш ќе беше јaкo дa видев кaкo ќе реaгирaте aкo дoјдеше вo Арсенaл и ги прaвеше истите рaбoти кaкo вo Ливерпул. :)
Ако се десеше тоа многу веројатно дека Арсенал ќе освоеше титула макар да немора да значи пошто со неговите испади, канибализми и глупости скоро пола сезона му поминуваше во суспензии.
Е сега дали ќе правеше срања...за време на Далглиш правеше помалку него за време на вреќата...веројатно ќе правеше помалку него во Ливерпул (пошто Венгер е господин човек а не мифка кој ги учи играчите на фејкерство како Роџерс) ама пак ќе правеше пошто толку му делиле наречнците, така да фала на Алах, Атон-сончевиот диск и Фреја што не отиде во Арсенал...една титула мање више не е доволна за да се изгуби честа (да, и во 2015 мислам дека честа има вредност)
 
  • Like
Реакции: Altaïr