Фан клуб на Арсенал

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
35 милиони за играч од украинска лига? :eek: колку и да е потенцијал тоа е безвеза лига плус ако никогаш немал играно на островот ќе треба да се адаптира па шпански серии ова она...
А сега што викаш? :confused:
http://www.theguardian.com/football/2016/jan/29/liverpool-alex-teixeira-shakhtar-donetsk
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
Хмм...шахтјор беше од доњекц, така? а таму имаше борби меѓу сепаратисти и украинци, се сомневам дека русите употребиле некое гаден нервен агенс и сега ова се последиците, 70 милиони фунти од украинска лига :frantic

Абе ај не ми го трујте клубот со Црнодробни-Базен вести :biggrin
Префрли ги во ПЛ темата, ние се замуабетивме за скаузерс ова она :zelen
него ако погодам дека Арсенал ќе е шампион 2016, ај предикт Ливерпул дека ќе успее во 2018, под услов да остане Клоп.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Хмм...шахтјор беше од доњекц, така? а таму имаше борби меѓу сепаратисти и украинци, се сомневам дека русите употребиле некое гаден нервен агенс и сега ова се последиците, 70 милиони фунти од украинска лига :franticПрефрли ги во ПЛ темата, ние се замуабетивме за скаузерс ова она :zelen
него ако погодам дека Арсенал ќе е шампион 2016, ај предикт Ливерпул дека ќе успее во 2018, под услов да остане Клоп.
Oд Дoњецк е дa. 70 милиoни еврa се инaче aмa пaк, мнoгу се.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
Oд Дoњецк е дa. 70 милиoни еврa се инaче aмa пaк, мнoгу се.
Тој ликот отишол во кинеска лига:patos, добро шо не се излажаа да го потпишат :)

Инаку утре дефинитивно последна шанса за Арсенал после бламажата на Сити денеска да се приклучат, не можам да поверувам дека би изгубиле од Борнмут пошто им одговара начинот на игра, нешто слично како и од Лестер а со нив играат наредно коло со што разликата би паднала на два бода, сега е мејк ор брејк период.
 
  • Like
Реакции: Altaïr and existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Тој ликот отишол во кинеска лига:patos, добро шо не се излажаа да го потпишат :)

Инаку утре дефинитивно последна шанса за Арсенал после бламажата на Сити денеска да се приклучат, не можам да поверувам дека би изгубиле од Борнмут пошто им одговара начинот на игра, нешто слично како и од Лестер а со нив играат наредно коло со што разликата би паднала на два бода, сега е мејк ор брејк период.
Ако ја изгубите титулата тоа ќе биде заради тие нерешени со Стоук и Сандерленд мислам беше, и онаа со Ливерпул. 4 утакмици без победа, лошо е тоа, еве Лестер и да изгуби од Арсенал пак си има предност.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
Ако ја изгубите титулата тоа ќе биде заради тие нерешени со Стоук и Сандерленд мислам беше, и онаа со Ливерпул. 4 утакмици без победа, лошо е тоа, еве Лестер и да изгуби од Арсенал пак си има предност.
Лестер ќе имаше 10 бода предност да не беа 2 промашени пенали на Марез со Борнмут и Вила а со Борнмут промашија 77667 шанси, Морган промаши од 2 метра празен гол :facepalm2

Макар да има време, 13 кола се до крај, 2 до 5 бода не се некоја предност
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Лестер ќе имаше 10 бода предност да не беа 2 промашени пенали на Марез со Борнмут и Вила а со Борнмут промашија 77667 шанси, Морган промаши од 2 метра празен гол :facepalm2

Макар да има време, 13 кола се до крај, 2 до 5 бода не се некоја предност
Имаш право не се некоја предност, ама Лестер има полесен распоред мислам. Ништо чудно да кикснат со некој послаб, ама како и да е, тешко дека ваква шанса за титула ќе има Арсенал. Сити заостанува веќе, само Тотенхем може да прави проблем, мислам дека веќе почнаа да го гледаат. :zelen