1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Фан клуб на Арсенал

Дискусија во форумот 'Спорт' започната од oneil, 17 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  А сега што викаш? :confused:
  http://www.theguardian.com/football/2016/jan/29/liverpool-alex-teixeira-shakhtar-donetsk
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Абе ај не ми го трујте клубот со Црнодробни-Базен вести :biggrin
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Хмм...шахтјор беше од доњекц, така? а таму имаше борби меѓу сепаратисти и украинци, се сомневам дека русите употребиле некое гаден нервен агенс и сега ова се последиците, 70 милиони фунти од украинска лига :frantic

  Префрли ги во ПЛ темата, ние се замуабетивме за скаузерс ова она :zelen
  него ако погодам дека Арсенал ќе е шампион 2016, ај предикт Ливерпул дека ќе успее во 2018, под услов да остане Клоп.
   
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Oд Дoњецк е дa. 70 милиoни еврa се инaче aмa пaк, мнoгу се.
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Тој ликот отишол во кинеска лига:patos, добро шо не се излажаа да го потпишат :)

  Инаку утре дефинитивно последна шанса за Арсенал после бламажата на Сити денеска да се приклучат, не можам да поверувам дека би изгубиле од Борнмут пошто им одговара начинот на игра, нешто слично како и од Лестер а со нив играат наредно коло со што разликата би паднала на два бода, сега е мејк ор брејк период.
   
  На Altaïr и existence им се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ако ја изгубите титулата тоа ќе биде заради тие нерешени со Стоук и Сандерленд мислам беше, и онаа со Ливерпул. 4 утакмици без победа, лошо е тоа, еве Лестер и да изгуби од Арсенал пак си има предност.
   
 7. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Лестер ќе имаше 10 бода предност да не беа 2 промашени пенали на Марез со Борнмут и Вила а со Борнмут промашија 77667 шанси, Морган промаши од 2 метра празен гол :facepalm2

  Макар да има време, 13 кола се до крај, 2 до 5 бода не се некоја предност
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Имаш право не се некоја предност, ама Лестер има полесен распоред мислам. Ништо чудно да кикснат со некој послаб, ама како и да е, тешко дека ваква шанса за титула ќе има Арсенал. Сити заостанува веќе, само Тотенхем може да прави проблем, мислам дека веќе почнаа да го гледаат. :zelen
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Пригодна нумера за вечерниов меч :ladno

   

Сподели: