1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Нека остане анонимно. Дечките си направија супер забава, беа премногу разиграни и на крај ќотек.
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Портал,Ин и Игучи..:D
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Битола- Positive, Positive-letnoto, In,Iguci,Portal i Simbol :D
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Зависи каква музика сакате јас сум по рокот и најубаво ми е во Заир, таму секој викенд има музика во живо... а за бар Селект :)
   
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  на гробишта...во последно време :)
   
  На ZmajChe, Black Hawk, Marchisio и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Скопје- клуб 69
   
  На Black Hawk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Во Скопје според мене, Бариста. 69 ми е тапа. Еднаш сум бил и никад више, а и све мушки.
   
  На Kitty и Black Hawk им се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Кај мене дома ко ќе се соберит баграта... по добра журка нигде.
   
  На MoonFairy, ZmajChe, Black Hawk и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Зависи каква музика се бара.
  Ако се слуша турбофолк, дефинитивно одговара излегување во дискотеките Харем (старо Револушн) и Пулс. Се` е полно цигани, дечурланци, пијани, расположени за Шабанска музика хахаха :)
  А онака од по нормалните места Кадмо според мене.
  (Btw утре е Бени Шакири, верувам дека ќе направи супер забава како и претходниот пат) :)
   
 10. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Има арно е, убаво е. Мислам оти во нашата Македонија, најдобар ноќен живот има во Скопје, Битола и Струмица. Беше интересно и во Штип ама оти студентите почнаа да учат многу-по ретко да излегуваат и се укинаа и студентски и сега само денска шема. А јас за Струмица можам да кажам оти цело денонокие ти е исполнето. Има доста кафичи за денска шема, во некој се слуша Рокче, кај некој латино, реге, кај некој Антена5 по цел ден :) и кој за што е расположен. На вечер ни работат 3 барови. Во едниот постојано чалга за да се насити нашиот неизживеан народ, а во другите 2 помодерната музика. А имаме и по некое кафанче низ градот за "поозбилната" популација каде што се слуша Турбо Фолкот во живо :) Тоа ти е Балканче, менталитетот ни е таков на Балканот за тоа сеуште убаво работат таквите крчми. И градот во целост ни е постојано полн со народ. Никогаш не е мртво.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: