Ноќниот живот во вашиот град

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
27
Струмица
Зависи каква музика сакате јас сум по рокот и најубаво ми е во Заир, таму секој викенд има музика во живо... а за бар Селект :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,871
1,123
Зависи каква музика се бара.
Ако се слуша турбофолк, дефинитивно одговара излегување во дискотеките Харем (старо Револушн) и Пулс. Се` е полно цигани, дечурланци, пијани, расположени за Шабанска музика хахаха :)
А онака од по нормалните места Кадмо според мене.
(Btw утре е Бени Шакири, верувам дека ќе направи супер забава како и претходниот пат) :)
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
Има арно е, убаво е. Мислам оти во нашата Македонија, најдобар ноќен живот има во Скопје, Битола и Струмица. Беше интересно и во Штип ама оти студентите почнаа да учат многу-по ретко да излегуваат и се укинаа и студентски и сега само денска шема. А јас за Струмица можам да кажам оти цело денонокие ти е исполнето. Има доста кафичи за денска шема, во некој се слуша Рокче, кај некој латино, реге, кај некој Антена5 по цел ден :) и кој за што е расположен. На вечер ни работат 3 барови. Во едниот постојано чалга за да се насити нашиот неизживеан народ, а во другите 2 помодерната музика. А имаме и по некое кафанче низ градот за "поозбилната" популација каде што се слуша Турбо Фолкот во живо :) Тоа ти е Балканче, менталитетот ни е таков на Балканот за тоа сеуште убаво работат таквите крчми. И градот во целост ни е постојано полн со народ. Никогаш не е мртво.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina