1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Ако сам си направиш ноќниот живот може да ти биде лудило до совршенство : )
  Барем во Скопје... има да бираш кафичи, дискотеки, луѓе . . . само треба да имаш волја за ноќен живот, сам да си креираш забава, добар провод . . .
  Сите се жалиме, а сите упорно излегуваме ... тапа ни е шемава што ја тераме на денешницава, после 12 во дискотека, со штикла 18ка, па те болат нозе, се потиш во тоа гужвата и си мислиш дека си си поминал најјако... а наредниот ден автоматски го упропастуваш зошто не ни стануваш преку ден, не уживаш во денот...
  што знам... не дека некогаш не сакам да излезам во дискотека, ама ако е до мене би си терала само кафе шема цел живот, но неможам сама па за прилагодување со друштвово идеме и по дискотеки навака натака.. ама мене не ми прави нешто многу мерак тоа, единствено се тешам што околу мене се луѓето што ми се мили па не е толку изгубено времето залудно : )
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Baron89

  Baron89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  50
  нокен зивот 5 само со поубаво ми е коа одам некаде ван скопје секој викенд разлицен град најубави помини
  ај сеа нека се пријави некој/а за да ме сетка низ нејзиниот град;)
   
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  колку сте по ноќниот живот ??
  кога најчесто излегувате ?? и на кои места, задоволни ли сте од атмосферата и слично.
  јас не излегувам многу често еднаш неделно и тоа за викенди
  најмногу до кај 3 сатот, најчести места на излегување ми се локалните места во охрид, и некогаш чат пат до Струга.
   
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  јас и 4FUN скоро секој ден искачаме...идеме секаде.... каде ни посака душата ...понекад и на викенд во Охрид...следната недела ќе одиме во Маврово ...си шетаме...па млади сме ! :rolleyes: до колку саат? Зарем мислиш дека гледаме во саат !? Ни лета времето не можеме ни да го приметиме...Пример вечер одиме да ги гледаме ѕвездите на нашето место (inlove)
   
  На Prashina и 4FUN им се допаѓа ова.
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  baby заборави да кажеш дека само во сабота излагаме после 12 :D :*
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  дај кажете како е ноќниот живот во скопје задоволни не ;)
  мене искрено најповеќе ми се допаѓа Струга од секогаш најубаво сум поминувал таму :pusi
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Мислам дека има една тема ваква веќе ,само да ја побарам ...
   
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Па нормално дека е Струга поубаво кога Охрид секоја сабота има тепачки во Наполеон, Хавана, Харем.......
  Не сум многу по излегувањето навечер, некогаш ќе поминам Харем (старо Револушн-Revolution), Пулс, Де Лаго, Ликвид...
  Или ко човек ќе си седнеш Леонардо на палачинка и пиво и ете ти најубав ноќен живот :rofl
  Иначе до кај 1-2 ми е излегувањето :)
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ете не сум излегол од дамна, искачам вчера и тепачка со странци. :D И после ноќен живот сме имале. Тапа е. Ги испотепаа децата.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  каде се степаа:eek
   

Сподели: