Ноќниот живот во вашиот град

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Ако сам си направиш ноќниот живот може да ти биде лудило до совршенство : )
Барем во Скопје... има да бираш кафичи, дискотеки, луѓе . . . само треба да имаш волја за ноќен живот, сам да си креираш забава, добар провод . . .
Сите се жалиме, а сите упорно излегуваме ... тапа ни е шемава што ја тераме на денешницава, после 12 во дискотека, со штикла 18ка, па те болат нозе, се потиш во тоа гужвата и си мислиш дека си си поминал најјако... а наредниот ден автоматски го упропастуваш зошто не ни стануваш преку ден, не уживаш во денот...
што знам... не дека некогаш не сакам да излезам во дискотека, ама ако е до мене би си терала само кафе шема цел живот, но неможам сама па за прилагодување со друштвово идеме и по дискотеки навака натака.. ама мене не ми прави нешто многу мерак тоа, единствено се тешам што околу мене се луѓето што ми се мили па не е толку изгубено времето залудно : )
 
  • Like
Реакции: Ludaca

Baron89

Полноправен Член
18 март 2012
50
50
18
31
нокен зивот 5 само со поубаво ми е коа одам некаде ван скопје секој викенд разлицен град најубави помини
ај сеа нека се пријави некој/а за да ме сетка низ нејзиниот град;)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
колку сте по ноќниот живот ??
кога најчесто излегувате ?? и на кои места, задоволни ли сте од атмосферата и слично.
јас не излегувам многу често еднаш неделно и тоа за викенди
најмногу до кај 3 сатот, најчести места на излегување ми се локалните места во охрид, и некогаш чат пат до Струга.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
јас и 4FUN скоро секој ден искачаме...идеме секаде.... каде ни посака душата ...понекад и на викенд во Охрид...следната недела ќе одиме во Маврово ...си шетаме...па млади сме ! :rolleyes: до колку саат? Зарем мислиш дека гледаме во саат !? Ни лета времето не можеме ни да го приметиме...Пример вечер одиме да ги гледаме ѕвездите на нашето место (inlove)
 
  • Like
Реакции: Prashina and 4FUN

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
јас и 4FUN скоро секој ден искачаме...идеме секаде.... каде ни посака душата ...понекад и на викенд во Охрид...следната недела ќе одиме во Маврово ...си шетаме...па млади сме ! :rolleyes: до колку саат? Зарем мислиш дека гледаме во саат !? Ни лета времето не можеме ни да го приметиме...Пример вечер одиме да ги гледаме ѕвездите на нашето место (inlove)
baby заборави да кажеш дека само во сабота излагаме после 12 :D :*
 
  • Like
Реакции: JaMi

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
baby заборави да кажеш дека само во сабота излагаме после 12 :D :*
дај кажете како е ноќниот живот во скопје задоволни не ;)
мене искрено најповеќе ми се допаѓа Струга од секогаш најубаво сум поминувал таму :pusi
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
дај кажете како е ноќниот живот во скопје задоволни не ;)
мене искрено најповеќе ми се допаѓа Струга од секогаш најубаво сум поминувал таму :pusi
Па нормално дека е Струга поубаво кога Охрид секоја сабота има тепачки во Наполеон, Хавана, Харем.......
Не сум многу по излегувањето навечер, некогаш ќе поминам Харем (старо Револушн-Revolution), Пулс, Де Лаго, Ликвид...
Или ко човек ќе си седнеш Леонардо на палачинка и пиво и ете ти најубав ноќен живот :rofl
Иначе до кај 1-2 ми е излегувањето :)
 
  • Like
Реакции: 4FUN

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ете не сум излегол од дамна, искачам вчера и тепачка со странци. :D И после ноќен живот сме имале. Тапа е. Ги испотепаа децата.
 
  • Like
Реакции: ZmajChe