Ноќниот живот во вашиот град

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
локални диџеи кои мислат дека се Тиесто, Цветанка...Некој гостин од странство (Скопје, Битола), Цветанка, некоја ѕвезда на македонското музичко небо во подем, Цветанка,... и така во круг. Се менуваат имињата на локалите. Секој викенд исти фаци кои повеќе одат да се сликаат па после да се курчат на фејсбук: Мамо! Ме има на 10без10!
Цветанка ве затупе изгледа :rofl..На времето во Пп имаше нај јака журка, Премиер, Вип старото, Тхе Енд Вирус,Барон па лудници беа до сабајле.Сега сите се жалат тапа било скрос..
 
  • Like
Реакции: Aquarius

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
Цветанка ве затупе изгледа :rofl..На времето во Пп имаше нај јака журка, Премиер, Вип старото, Тхе Енд Вирус,Барон па лудници беа до сабајле.Сега сите се жалат тапа било скрос..
Врие малолетници. Мене ми бараат лична карта, на девојче (велам девојче, зашто уште незнае мрсулите да си ги избрише) не и бараат.
Нема, тапа е се. Јбг. :D
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Навистина вријат од малолетници. Ѕенѕаат исфрустрираните цуци ко 25 годишни, а немаат ни 16г. (facepalm)фраериве во сакоа од по 300 евра, а со 100 ден. у џеб....алооооооооооооооо каде е младоста шо ја имавме???:mad:
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Порано одвај чекав да дојди викенд и да излезам и секогаш убаво си поминував, а сега кога ќе дојди викенд не ми се излегува воопшто оти е катастрофа. Сето е деца, а се занесуваат, се пијанат и глупираат и се прават кизне колку да се големи, посебно девојчинана,таа одвај 16год има а се направила 10години постара. Од друга страна некои стари над 30години и фазла застанале на шанк и гледаат на ќараат некоја малолетничка :facepalm2 За музикана немам коментар...и сега секој втор е ди џеј, а келнерине се занесуваат се прават како тие да се гади на кафичот, а не келнери.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Ви што не ви се сфиѓа искачање у ваш град, што би сакале да се отфори за да ви се сфиѓа ? : )
Eве ја на пример сакам да има још поише пиввнице пабчиња него дискотеке и гужве, али сфе здосадуе, такф народ смо
 

Vlatkovski

Истакнат Член
6 декември 2013
12
8
103
42
Одамна Скопје нема што да понуди, чат пат ќе скокнам до Сектор коа има дџ по мој укус и коа знам дека внатре ќе има 30 души прави љубители на музика. Иначе кафе пијам у Излет (ако идам на кафе). Да речам со моите 35 ја го фатив најубавото време на Скопје со ноќен живот, од 1995та до 2007 некаде, после тоа....потоп.

п.с. мене ми фали диско као што беше Елемент, и ми фали џез бар со долг шанк и прави музичари што ќе свират acid/contemporary jazz.
 
  • Like
Реакции: Prashina

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Во Гостивар:2 дискотеки преполни.Се сведува тоа на кој кого видел,што правел и со кого бил.
Иначе две години немам излезено по дискотеки,а и никогаш не сум сакала во тесен простор.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Во мојот град е супер за шетање,за диско забави,за разонода,ништо не би сменила