1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Цветанка ве затупе изгледа :rofl..На времето во Пп имаше нај јака журка, Премиер, Вип старото, Тхе Енд Вирус,Барон па лудници беа до сабајле.Сега сите се жалат тапа било скрос..
   
  На Aquarius му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Врие малолетници. Мене ми бараат лична карта, на девојче (велам девојче, зашто уште незнае мрсулите да си ги избрише) не и бараат.
  Нема, тапа е се. Јбг. :D
   
 3. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Навистина вријат од малолетници. Ѕенѕаат исфрустрираните цуци ко 25 годишни, а немаат ни 16г. (facepalm)фраериве во сакоа од по 300 евра, а со 100 ден. у џеб....алооооооооооооооо каде е младоста шо ја имавме???:mad:
   
 4. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Порано одвај чекав да дојди викенд и да излезам и секогаш убаво си поминував, а сега кога ќе дојди викенд не ми се излегува воопшто оти е катастрофа. Сето е деца, а се занесуваат, се пијанат и глупираат и се прават кизне колку да се големи, посебно девојчинана,таа одвај 16год има а се направила 10години постара. Од друга страна некои стари над 30години и фазла застанале на шанк и гледаат на ќараат некоја малолетничка :facepalm2 За музикана немам коментар...и сега секој втор е ди џеј, а келнерине се занесуваат се прават како тие да се гади на кафичот, а не келнери.
   
  На Aquarius, Змејче и Vlatkovski им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ви што не ви се сфиѓа искачање у ваш град, што би сакале да се отфори за да ви се сфиѓа ? : )
  Eве ја на пример сакам да има још поише пиввнице пабчиња него дискотеке и гужве, али сфе здосадуе, такф народ смо
   
 6. Vlatkovski

  Vlatkovski Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 декември 2013
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  8
  Одамна Скопје нема што да понуди, чат пат ќе скокнам до Сектор коа има дџ по мој укус и коа знам дека внатре ќе има 30 души прави љубители на музика. Иначе кафе пијам у Излет (ако идам на кафе). Да речам со моите 35 ја го фатив најубавото време на Скопје со ноќен живот, од 1995та до 2007 некаде, после тоа....потоп.

  п.с. мене ми фали диско као што беше Елемент, и ми фали џез бар со долг шанк и прави музичари што ќе свират acid/contemporary jazz.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  1507146_1500982193507775_2209248428210484775_n.jpg (pivo)
   
  На escape и Saladin им се допаѓа ова.
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Во Гостивар:2 дискотеки преполни.Се сведува тоа на кој кого видел,што правел и со кого бил.
  Иначе две години немам излезено по дискотеки,а и никогаш не сум сакала во тесен простор.
   
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Во мојот град е супер за шетање,за диско забави,за разонода,ништо не би сменила
   

Сподели: