1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  хахахахах...е ај па све женски нека бидат, да не може да просперира човек:rofl
   
  На WomanInRed и Kiril им се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  прееска беше надвор мноо ноќ, у мој град, живот...
   
  На Gemini, Kitty и Mila Kunis им се допаѓа ова.
 3. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547


  Тоа е :D
   
  На WomanInRed, Marchisio и Gemini им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  дечко сфе кажуе како што е : )
   
 5. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Супер е бе :D две дискотеки и 4-5 кафичи...
  Добра музика има,кафеани колку ти душа сака (ама не сум љубител на кафеани)
  Весело е :)
   
 6. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Скоро и да го нема :( Изумрел со текот на годините.Една работа не ми се свиѓа а тоа е што на исто место може да најдеш од 7-77 луѓе.И тоа на сите места.А,и повеќето на моја возраст се собираат екипа кај некој дома од што нема кај да оди
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  Кр. Паланка......:eek........кој бил знае :patos
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Катастрофа... пијем да је заборавим, чат пат арт-мјузик :rofl тоа ме радува
   
 9. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,048
  Допаѓања:
  6,666
  Одамна престанав да го гледам излегувањето по дискотеки како дефиниција за забава и ноќен живот.
  Мојов ноќен живот највеќе се состои од пријатни кафулиња и собиранки кај пријатели каде си поминувам убаво, опуштено и стопати поевтино.
  Што знам, не се пронаоѓам во сета таа гужва каде повеќе време ти поминува во разминување со пијани и залигавени фаци што ич не пазат кај застанале.
  Но, оние пати кога ќе се решам да се упицам и излезам ко и секоја плодна невеста во потрага по плен, доволни ми се да создадам слика.

  Не знам колку сте запознаени со смешкана од ноќен клуб Лолипоп што се отвори во Куманово, ама за брзо време стекна статус на фарма.
  Нели, зашто и онака има цел едноцифрен број местенца за излегување, баш овој калибар фалеше.
  Замислете си атмосфера а ла џунгла...ама буквално! Расфрлана слама, лисја и мајмунчиња-играчки по гранки + голи снајки што се мачкаат со чоколадо.
  Мхм...тарзанови потомки.
  Додадете на тоа пијани малолетници од кои не можеш да мрднеш зашто се укотвиле околу плодните примероци, па со едната рака се обидуваат да си го додржат пивото, а со другата да пипнат некоја од снајките. Е, тоа. Да не го заборавиме и најневозможниот микс од она што се нарекува прелаз помеѓу шабанарија и техно призвук, и добредојдовте во ексклузивната дискотека. А тука се и опинците што пред три месеци резервирале сепаре за да буљат во малолетни цицкарници од висина. Би ставила и слика, ама има и помали деца, срамота и глупо е да видат таква мизерија.

  Една вечер излегување се состои од загревање кај некого дома, за од 10 до 12 да се оди во едно кафанче во близина на црква (му го заборавив името) каде во најбуквална смисла на зборот едвај се дише од толкава гужва, а уште помалку се игра, туку едноставно се стои и мрда со прст на песни кои секој викенд се вртат по истиот редослед, за во 12 да завршат со една у стил „Лаку ноч љубави...“ така нешто. После секој во местенце по свој избор.
  Искрено, убаво сум си поминувала во клуб Клуб (да, иновативни сме со имиња, фала) кога имало локални DJ-и со убаво изберена музика и ако сме имале среќа да најдеме масичка, во спротивно, продолжува битка за територија и кафана забавата. Едноставно недостига простор општо по местата, сите се некако стуткани.

  Постојат 2-3 местенца со добро рок музиче и пријатна, опуштена атмосфера каде ми е убаво да отидам на кафе/пиво, и тоа е тоа.
  Не знам, убаво за оние кои си пронаоѓаат забава овде, но побогу, нам најобично кино ни фали, а не пак други извори за квалитетна забава.
  Кичот од северниов ни сосед претерано се наметнува и влијае врз групниот менталитет, а доказ за тоа се и сите издрцани певци со кариера на конец кои излезот го гледаат во „последниот“ и „екслузивен“ настап овде.
   
  На WomanInRed и parvati им се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  локални диџеи кои мислат дека се Тиесто, Цветанка...Некој гостин од странство (Скопје, Битола), Цветанка, некоја ѕвезда на македонското музичко небо во подем, Цветанка,... и така во круг. Се менуваат имињата на локалите. Секој викенд исти фаци кои повеќе одат да се сликаат па после да се курчат на фејсбук: Мамо! Ме има на 10без10!
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: