Ноќниот живот во вашиот град

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Ако е дупла темава, слободно клуч.

Како ви се допаѓа ноќниот живот во вашиот град ?
Што би измениле ?
Во Прилеп ноќниот живот е катастрофа, нема многу кафичи и ноќни клубови, секогаш истите групи свират во живо со песни кои веќе на памет ги научив. :cenzura
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Потекнувам од малечко градче, чие име не е потребно да го спомнувам.
Значи кафичите можат да се избројат на прсти, со еден збор катастрофа.
Само еден ноќен бар имаме и ако тоа така можам да го наречам што работи после 00.00 и тоа исклучиво само во сабота. -.-
И ај да не биде 0, како во градот на Marick14, нека биде(-1) :D
 
  • Like
Реакции: Marick14 and Ludaca

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
битола има добро развиен ноќен живот со неколку ноќни клубови ко истварно нудат добраи богата програма и башка има едне куп кафичи шо секоја втора вечер имаат некоја група во живо..има за секој по нешто, реге, метал, турбофолк за сите има по нешто... 5+ би рекол за ноќниот живот во Битола..
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
у мојов, јас и моето друштво излегуваме на 2 места најчесто Pub и
Caffe bar City

, тоа се рок кафичи и или сме во едниот или во другиот, зависи од тоа каде има свирка :pusi работат до кај 1h
и поретко одиме у кафич шо работи до сабајле Nocturno, секако коа знаеме дека има рок свирка :pusi
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
битола има добро развиен ноќен живот со неколку ноќни клубови ко истварно нудат добраи богата програма и башка има едне куп кафичи шо секоја втора вечер имаат некоја група во живо..има за секој по нешто, реге, метал, турбофолк за сите има по нешто... 5+ би рекол за ноќниот живот во Битола..
Сум била во Битола ств кафичите ви се супер