1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Ако е дупла темава, слободно клуч.

  Како ви се допаѓа ноќниот живот во вашиот град ?
  Што би измениле ?
  Во Прилеп ноќниот живот е катастрофа, нема многу кафичи и ноќни клубови, секогаш истите групи свират во живо со песни кои веќе на памет ги научив. :cenzura
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ноќниот живот - 0
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  Ноќниот живот - 5 :D
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Потекнувам од малечко градче, чие име не е потребно да го спомнувам.
  Значи кафичите можат да се избројат на прсти, со еден збор катастрофа.
  Само еден ноќен бар имаме и ако тоа така можам да го наречам што работи после 00.00 и тоа исклучиво само во сабота. -.-
  И ај да не биде 0, како во градот на Marick14, нека биде(-1) :D
   
  На Marick14 и Ludaca им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  битола има добро развиен ноќен живот со неколку ноќни клубови ко истварно нудат добраи богата програма и башка има едне куп кафичи шо секоја втора вечер имаат некоја група во живо..има за секој по нешто, реге, метал, турбофолк за сите има по нешто... 5+ би рекол за ноќниот живот во Битола..
   
  На Bum-Bum, street_chic, cece17 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Ноќен живот-Кој како ќе си ја нареди :)
   
  На Марија и street_chic им се допаѓа ова.
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  у мојов, јас и моето друштво излегуваме на 2 места најчесто Pub и
  Caffe bar City

  , тоа се рок кафичи и или сме во едниот или во другиот, зависи од тоа каде има свирка :pusi работат до кај 1h
  и поретко одиме у кафич шо работи до сабајле Nocturno, секако коа знаеме дека има рок свирка :pusi
   
 8. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  Сум била во Битола ств кафичите ви се супер
   
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  во битола ми се свиѓа Хард Рок, секогаш коа иам можност да одам у битола, мора и таму да поминам :)
   
  На Jackal му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  кај оризо.. јако е таму иако поретко одам...
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: