Ноќниот живот во вашиот град

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
284
401
63
24
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Имам одено во Кр. Паланка па најискрено они немаат ни денски живот а не па ноќен аххаха
Живот шта чеш... Уште ги мразам мојте затоа што се преселиле од Скопје овде :banghead
 

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
328
523
693
London,UK
Ухх те жалам али ств веза нема градоф единствено што е убаво е природата и чистиот воздух како и манастирот
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Аххх, моето мило, и не баш мало Скопјенце...
Градот каде има толку многу најразновидни понуди за излегување навечер, што често човек е во дилема...
Дискотеки, кафулиња, ноќни клубови, кафани, кина, театри, изложби, паркови...
Но човек треба да си го прилагоди излегувањето според моменталното расположение. Џабе ми диско музика мене, ако нозе не ме држат, или кафани, ако не ми дошло до пиење... :)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
524
753
93
Los Angeles!
ГОСТИВАР (за македонци) 1 зимска дискотека и по некое полно кафуле... т.е 2 само... каде е битно единствено како си облечен, како се понашаш, што пиеш и колку пиеш... се средуваат само за да бидат видени, и едвај чекаат недела за да слушнат кој со кого во кое ќоше... хахахаха
(за албанци) Дискотека 1-2 од кои едната работи само сабота и носи нон-стоп некои нивни познати фаци... каде се пие, игра и ретко на кој му е гајле кој што прави!
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ма највеќе е до луѓето. Сите трчаат во кафичите кај што се свири БУКВАЛНО ЦИГАНСКА МУЗИКА со помодерен стил, така кажано.. па затоа се и толку утка кафичите.. а и цело време фурат монотонија, не знам шо е работата, дури не ми се ни излава така кога видам колку е мизерија само..
Некогаш толку многу ми годи да си седам дома на топло, со кафето во рака и омилената серија, филмче, книга, отколку надвор ^_^