1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

1. smeker

smeker Староседелец

Зачленет на:
    9 март 2012
    Мислења:
    768
    Допаѓања:
    979
    ноќниот живот - 4

2. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    Ноќен живот - тапа, едно те исто. Скопје е голем град секоја шема е различна, ама постепено здосадува.

На Marchisio и Aaliyah им се допаѓа ова.
  3. Мортидо

Мортидо Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,054
    Допаѓања:
    1,576
    Кажи ми освен Божилак и V дали другите сеуште работат? Бејби блу, Зум, Вест ... шо бидна со нив?
    Го заборави и Долчино со превкусните соленки. Тоа местенце ми е nо1 у Гв.

4. ZmajChe

ZmajChe Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2012
    Мислења:
    937
    Допаѓања:
    2,068
    Значи да Ludaca е сосем во право.. во Прилеп е ТАПА! Ама буквално веќе ми е смачено. Им предлагаш добар бенд на менаџерите а тие имаат на се забелешка и пак истите бендови ги влечкаат. За пример да ја земам Апореа (новата Арт кафе) значи 3 пати Мартин Србиновски.. НЕ дека имам нешто против него, ама може малце да смени! :)
    Па затоа следниот викенд ако е се како шо треба одам Неготино да сменам малку .. Бора Чорба + Epidemy (неготино) :Р

На monika88 и WomanInRed им се допаѓа ова.
  5. WomanInRed

WomanInRed Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,324
    Допаѓања:
    3,218
    Добро е што Мартин Србиноски почнаја да го носат малце за промена. :D
    Иначе само Наташа Малинкова, Цветанка Глигорва и Амајлија бенд секој викенд беа, веќе смачено ми е.
    Заради тоа почнаја луѓево да не излегуват ...........МИЗЕРИЈА.

На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921
    Јас на времето многу убаво си поминував таму во Вирус, Премиер, 54, Вип, Стоун гарден...секаден имаше шема...а сега тапа....само за на кафе е убаво сигурно...А Цветанка снаа прилепска ќе стане па за тоа ја форсират:rofl

На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marick14

Marick14 Истакнат Член

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    3,279
    Допаѓања:
    2,353
    Ноќниот живот гледано од моја страна, во Скопје е тапа. Е можда некој не се слага со моето мислење, али тоа е. Тапа е насекаде. Шабанерија и српско на секој метар. :mad:

На parvati и Bum-Bum им се допаѓа ова.
  8. Darkho

Darkho Нов член

Зачленет на:
    12 април 2012
    Мислења:
    12
    Допаѓања:
    2
    Од Охрид сум ноќниот живот е тапа, имат неколку дискотеки/кафичи само кога ќе вчезиш незнајш дали си во градинка или во дискотека, момичина по 13 -14 - 15 год внатре а за музиката шо ја пуштает .. подобро да не коментирам. :banghead

9. 4FUN

4FUN Староседелец

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    894
    Допаѓања:
    1,987
    брат земи си девојчето под рака, седнете во некое ресторантче, тивка музика(по можност виолина и гитара), добра кујна, по некоја чашка винце ... филм :)
    батали шабанерија и српско ... остави ги провинцијалците нека се радуваат на тоа :D

На parvati и Darkho им се допаѓа ова.
  10. melpomena

melpomena Енигма

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    8,231
    Допаѓања:
    17,756
    ООоуууу провинцијалците:spinсега дознавам дека одредена забава е за провенцијалци а одредена за Скопјанци,бравос бравос,добра класификација

На Aleksis и Darkho им се допаѓа ова.

Сподели: