Ноќниот живот во вашиот град

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,054
1,576
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
ГОСТИВАР (за македонци) 1 зимска дискотека и по некое полно кафуле... т.е 2 само... каде е битно единствено како си облечен, како се понашаш, што пиеш и колку пиеш... се средуваат само за да бидат видени, и едвај чекаат недела за да слушнат кој со кого во кое ќоше... хахахаха
(за албанци) Дискотека 1-2 од кои едната работи само сабота и носи нон-стоп некои нивни познати фаци... каде се пие, игра и ретко на кој му е гајле кој што прави!
Кажи ми освен Божилак и V дали другите сеуште работат? Бејби блу, Зум, Вест ... шо бидна со нив?
Го заборави и Долчино со превкусните соленки. Тоа местенце ми е nо1 у Гв.
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Значи да Ludaca е сосем во право.. во Прилеп е ТАПА! Ама буквално веќе ми е смачено. Им предлагаш добар бенд на менаџерите а тие имаат на се забелешка и пак истите бендови ги влечкаат. За пример да ја земам Апореа (новата Арт кафе) значи 3 пати Мартин Србиновски.. НЕ дека имам нешто против него, ама може малце да смени! :)
Па затоа следниот викенд ако е се како шо треба одам Неготино да сменам малку .. Бора Чорба + Epidemy (неготино) :Р
 
  • Like
Реакции: monika88 and WomanInRed

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Значи да Ludaca е сосем во право.. во Прилеп е ТАПА! Ама буквално веќе ми е смачено. Им предлагаш добар бенд на менаџерите а тие имаат на се забелешка и пак истите бендови ги влечкаат. За пример да ја земам Апореа (новата Арт кафе) значи 3 пати Мартин Србиновски.. НЕ дека имам нешто против него, ама може малце да смени! :)
Па затоа следниот викенд ако е се како шо треба одам Неготино да сменам малку .. Бора Чорба + Epidemy (неготино) :Р
Добро е што Мартин Србиноски почнаја да го носат малце за промена. :D
Иначе само Наташа Малинкова, Цветанка Глигорва и Амајлија бенд секој викенд беа, веќе смачено ми е.
Заради тоа почнаја луѓево да не излегуват ...........МИЗЕРИЈА.
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Добро е што Мартин Србиноски почнаја да го носат малце за промена. :D
Иначе само Наташа Малинкова, Цветанка Глигорва и Амајлија бенд секој викенд беа, веќе смачено ми е.
Заради тоа почнаја луѓево да не излегуват ...........МИЗЕРИЈА.
Јас на времето многу убаво си поминував таму во Вирус, Премиер, 54, Вип, Стоун гарден...секаден имаше шема...а сега тапа....само за на кафе е убаво сигурно...А Цветанка снаа прилепска ќе стане па за тоа ја форсират:rofl
 
  • Like
Реакции: Ludaca

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ноќниот живот гледано од моја страна, во Скопје е тапа. Е можда некој не се слага со моето мислење, али тоа е. Тапа е насекаде. Шабанерија и српско на секој метар. :mad:
 
  • Like
Реакции: parvati and Bum-Bum

Darkho

Нов член
12 април 2012
12
2
3
28
Од Охрид сум ноќниот живот е тапа, имат неколку дискотеки/кафичи само кога ќе вчезиш незнајш дали си во градинка или во дискотека, момичина по 13 -14 - 15 год внатре а за музиката шо ја пуштает .. подобро да не коментирам. :banghead
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Ноќниот живот гледано од моја страна, во Скопје е тапа. Е можда некој не се слага со моето мислење, али тоа е. Тапа е насекаде. Шабанерија и српско на секој метар. :mad:
брат земи си девојчето под рака, седнете во некое ресторантче, тивка музика(по можност виолина и гитара), добра кујна, по некоја чашка винце ... филм :)
батали шабанерија и српско ... остави ги провинцијалците нека се радуваат на тоа :D
 
  • Like
Реакции: parvati and Darkho

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,759
1,673
На сигурно
брат земи си девојчето под рака, седнете во некое ресторантче, тивка музика(по можност виолина и гитара), добра кујна, по некоја чашка винце ... филм :)
батали шабанерија и српско ... остави ги провинцијалците нека се радуваат на тоа :D
ООоуууу провинцијалците:spinсега дознавам дека одредена забава е за провенцијалци а одредена за Скопјанци,бравос бравос,добра класификација
 
  • Like
Реакции: Aleksis and Darkho