1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ноќниот живот во вашиот град

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од WomanInRed, 27 февруари 2012.

 1. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  ноќниот живот - 4
   
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ноќен живот - тапа, едно те исто. Скопје е голем град секоја шема е различна, ама постепено здосадува.
   
  На Marchisio и Aaliyah им се допаѓа ова.
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Кажи ми освен Божилак и V дали другите сеуште работат? Бејби блу, Зум, Вест ... шо бидна со нив?
  Го заборави и Долчино со превкусните соленки. Тоа местенце ми е nо1 у Гв.
   
 4. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  Значи да Ludaca е сосем во право.. во Прилеп е ТАПА! Ама буквално веќе ми е смачено. Им предлагаш добар бенд на менаџерите а тие имаат на се забелешка и пак истите бендови ги влечкаат. За пример да ја земам Апореа (новата Арт кафе) значи 3 пати Мартин Србиновски.. НЕ дека имам нешто против него, ама може малце да смени! :)
  Па затоа следниот викенд ако е се како шо треба одам Неготино да сменам малку .. Бора Чорба + Epidemy (неготино) :Р
   
  На monika88 и WomanInRed им се допаѓа ова.
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Добро е што Мартин Србиноски почнаја да го носат малце за промена. :D
  Иначе само Наташа Малинкова, Цветанка Глигорва и Амајлија бенд секој викенд беа, веќе смачено ми е.
  Заради тоа почнаја луѓево да не излегуват ...........МИЗЕРИЈА.
   
  На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Јас на времето многу убаво си поминував таму во Вирус, Премиер, 54, Вип, Стоун гарден...секаден имаше шема...а сега тапа....само за на кафе е убаво сигурно...А Цветанка снаа прилепска ќе стане па за тоа ја форсират:rofl
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Ноќниот живот гледано од моја страна, во Скопје е тапа. Е можда некој не се слага со моето мислење, али тоа е. Тапа е насекаде. Шабанерија и српско на секој метар. :mad:
   
  На parvati и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. Darkho

  Darkho Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  12
  Допаѓања:
  2
  Од Охрид сум ноќниот живот е тапа, имат неколку дискотеки/кафичи само кога ќе вчезиш незнајш дали си во градинка или во дискотека, момичина по 13 -14 - 15 год внатре а за музиката шо ја пуштает .. подобро да не коментирам. :banghead
   
 9. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  брат земи си девојчето под рака, седнете во некое ресторантче, тивка музика(по можност виолина и гитара), добра кујна, по некоја чашка винце ... филм :)
  батали шабанерија и српско ... остави ги провинцијалците нека се радуваат на тоа :D
   
  На parvati и Darkho им се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  ООоуууу провинцијалците:spinсега дознавам дека одредена забава е за провенцијалци а одредена за Скопјанци,бравос бравос,добра класификација
   
  На Aleksis и Darkho им се допаѓа ова.

Сподели: