На кои концерти би сакале да одите?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Еднаш! Еднаш во живо да ја слушнам макар само песнава, после волци нека ме јадат и свраки нека ме серат, сеедно ќе ми е.
Ако не скинам конци до крајот на Хелион, сакам споменик до вртелешкана на плоштад.

Ок, две се. :x
 
  • Like
Реакции: Bleach and Solstice

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
24
Многу би сакал некоја андерграунд фаца како Таламаска или Астрал Проџекшн да рокне во МК. (pivo)
 

MademoiselleD

Полноправен Член
21 октомври 2013
46
48
18
Скопје
Нa Парни Ваљак ! Беа во Скопје пред околу 2 и пол години ако не се лажам, ама се надевам и со душа ги чекам пак да дојдат ! :svirka
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
За Muse и Coldplay радо би. Но за Radiohead не. Премалку песни ми се фаворит, и дечките ми завиваат. Можда очекував од нив подобро.
Како тоа завиваат? Веројатно не си слушал доволно од нив.