На кои концерти би сакале да одите?

DeepBlue

Полноправен Член
10 октомври 2013
50
59
18
nekade vo vremeto...
значи,да можам ќе си кснам од дебелиов што не отидов на концертот на Depeche Mode у Белград... следниот (ако го има некогаш пак толку блиску) не го испуштам па што сака нека биде
 
  • Like
Реакции: Female

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Како тоа завиваат? Веројатно не си слушал доволно од нив.
Гласот на пејачот, некако сеуште не сум го доварил. Ги влече многу гласовите и као низ нос да ги пее. Музиката е добра, вокалот на моменти ме спречува да ја дослушам песната до крај.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Гласот на пејачот, некако сеуште не сум го доварил. Ги влече многу гласовите и као низ нос да ги пее. Музиката е добра, вокалот на моменти ме спречува да ја дослушам песната до крај.
Баш тоа не е пеење низ нос. Стварно не знам колку си ги слушал ама имам впечаток дека не си ги слушал доволно. Можеби и грешам ама таков впечаток имам.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Баш тоа не е пеење низ нос. Стварно не знам колку си ги слушал ама имам впечаток дека не си ги слушал доволно. Можеби и грешам ама таков впечаток имам.
Ги слушав... Уште треба време. Коа ќе видам така, и колдплеј почнав на сличен начин да (не) ги слушам. Па еве денес ми се на самиот врв од групи оформени по 2000та. (јес да се напраени 98ма).
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Многу ми е мака што не појдов на Hurts, следен пат ако има кај нас или во соседството ќе гледам да појдам.
Исто сакам на Енрике Иглесијас да му појдам на концерт,а и на Бијонсе, да ја почувствувам нејзината енергија.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
Дефинитивно на Pink Floyd, AC/DC, Led Zeppelin, Sting, Deep Purple, RHCP, Duran Duran, Lenny Kravitz, S.A.R.S., Van Gogh, Robbie Williams, Влатко Стефановски, Linkin Park и секако Prodigy (знам, многу се) :zelen
 
  • Like
Реакции: Saladin