На кои концерти би сакале да одите?

Giotto(LA)

Нов член
5 април 2013
5
1
1
27
Многууууу сакам да одам на концерт на Балашевиќ и желбата ќе ми се исполни на 19ти Април. Верувам дека сите сте запознаени со случувањето. Ги обожавам неговите текстови кои се емотивни и полни со носталгија со која се соочуваме се повеќе и повеќе.
Никогаш доста и од концертите на Рибја Чорба кои се феноменални, ги знам сите песни и од своја 13та сигурно имам одено на најмалку 20 свирки по дискотеки и на 4 концерта, али никогаш доста. Бајага е исто тука во фаворитите имам одено но сакам пак!
Од светски познатите изведувачи не постои некој многу посебен за мене иако многу слушам песни од италијански и француски изведувачи, нормално и песни на англиски јазик но тоа е некој микс кој ја формира мојата листа.
Од македонските изведувачи на прво место Владо Јаневски кој е број еден, сум била многупати на негови настапи но никогаш доста од Што и да е ке помине! (inlove)
 
  • Like
Реакции: Caci

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,440
2,539
1,133
на концерт на ZAZ...Не бев у ск на концерт и криво ми е ептен! (worried)
 

christinna

Нов член
11 јуни 2012
10
5
3
27
Justin Timberlake, Eminem, beyonce, tomorrowland (2014 se nadevam :D ), сарс, дубиоза колектив, марчело има уште некои али толку моментално ми текнуват
 

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Kings of Leon :) Justin Timberlake
а од македонската сцена на Влатко Лозановски..И ептен ми е криво што неам отидено на концерт на Тоше Проески,многу би сакала но сега е невозможно.:(
 

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
364
814
1,103
Вселената
Bon Jovi најголемаааа желба ми е, премногу сакам. :sram
И на Дино Мерлин можи интересни песни има.
 
  • Like
Реакции: Caci

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,621
1,123
На фестивал сакам, на Егзит, така ќе одам на повеќето концерти што сакам да одам моментално :sreken На Rudimental, Prodigy, Eric Pridz, Snoop Dogg, FatBoy Slim, David Guetta, Dj. Fresh, Mark Knight, Kiril Dzajkovski, Bad Copy, Dubioza Kolektiv, Van Gogh, Prti Bee Gee, Mathew Jonson.... Абе само да отидам, на сите стејџови во исто време ќе бидам за да не испуштам некој само :sreken
 
  • Like
Реакции: Prashina and Luisana12