1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На кои концерти би сакале да одите?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Selma, 15 април 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Забележав во неколку теми во Музика сите си кажуваат на кои сакаат да одат на концерт.
  Сега овде пишете на кого/кои сакате да одете на концерт.
  На од нашите сакам да одам на Фолтин, но ете никогаш не сум видела/слушнла за нивни концерт во И.Македонија и на Владо Јаневски. Исто сакам да одам и на Bon Jovi, САРС, Жељко Ј., Балашевиќ и др. (ќе допишам сега само овие ми текнаа)
   
  На The_Mayor и Dee Dee им се допаѓа ова.
 2. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  AC/DC, Black Sabbath, RHCP, Therion, Epica, Motorhead, Hladno Pivo, Oliver Dragojevic, Djordje Balasevic ...
  Од нашиве сакам на суперхикс :)
   
  На 84 sk_Y ^_-, The_Mayor, Dee Dee и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  На Coldplay, Noel Gallagher, RHCP, Alanis Morissette, The Killers (Brandon Flowers), толку ми текнуваат за сега.:)
   
  На 84 sk_Y ^_-, Saladin и Dee Dee им се допаѓа ова.
 4. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Ми се исполниле 2 многу големи желби сум бил на Тиесто и Армин Ван Бурен, а сега немам некоја посебна желба, во меѓувреме ми текна... може на Swedish House Mafia
   
  На cece17 и Dee Dee им се допаѓа ова.
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Сум била на тие што сум сакала, уште Прљаво казалиште ми остана, е сега сакам и на други, но за жал групите се веќе распаднати и нема шанси да имаат концерт, така да ништо :confused:
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Ја сакам да идам на Placebo, Radiohead, RHCP, Metallica, Nirvana (да постоеше уште :place) , Аlice in Chains, Arhangel, Mizar , David Bowie, Bjork, Linkin Park, Rammstein, Ramones, Sex Pistols и така натаму! :D
   
  На 84 sk_Y ^_-, Anakin, Trouble и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Nirvaна (mnooogu sakam) и на Тоше (не успеав да отидам на концерт) :place
  И на Foo Fighters може.

  едит: И на Металика и на Crvena jabuka пред 2-3 години беа во мојот град но не отидов, наредна шанса не пропуштам.

  Сакам сега и на ЗАЗ да одам, но најверојатно нема :place
   
  На 84 sk_Y ^_-, Dee Dee и Succubus им се допаѓа ова.
 8. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Знаев дека ќе заборавам горе нешто... Рамштајн бе!! И тоа ми е голема желба!
   
  На 84 sk_Y ^_-, Anakin и Succubus им се допаѓа ова.
 9. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Абе и ја сега тие ми текнаа првин, а знам дека натаму и сто други ќе ми текнат :D
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bibi@

  Bibi@ Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  743
  На концерт на METALLICA !!!

  Еден ваков на пример :)
   
  На 84 sk_Y ^_-, Dee Dee и Selma им се допаѓа ова.

Сподели: