На кои концерти би сакале да одите?

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Забележав во неколку теми во Музика сите си кажуваат на кои сакаат да одат на концерт.
Сега овде пишете на кого/кои сакате да одете на концерт.
На од нашите сакам да одам на Фолтин, но ете никогаш не сум видела/слушнла за нивни концерт во И.Македонија и на Владо Јаневски. Исто сакам да одам и на Bon Jovi, САРС, Жељко Ј., Балашевиќ и др. (ќе допишам сега само овие ми текнаа)
 
  • Like
Реакции: The_Mayor and Dee Dee

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Ми се исполниле 2 многу големи желби сум бил на Тиесто и Армин Ван Бурен, а сега немам некоја посебна желба, во меѓувреме ми текна... може на Swedish House Mafia
 
  • Like
Реакции: cece17 and Dee Dee

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Сум била на тие што сум сакала, уште Прљаво казалиште ми остана, е сега сакам и на други, но за жал групите се веќе распаднати и нема шанси да имаат концерт, така да ништо :confused:
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ја сакам да идам на Placebo, Radiohead, RHCP, Metallica, Nirvana (да постоеше уште :place) , Аlice in Chains, Arhangel, Mizar , David Bowie, Bjork, Linkin Park, Rammstein, Ramones, Sex Pistols и така натаму! :D
Nirvaна (mnooogu sakam) и на Тоше (не успеав да отидам на концерт) :place
И на Foo Fighters може.

едит: И на Металика и на Crvena jabuka пред 2-3 години беа во мојот град но не отидов, наредна шанса не пропуштам.

Сакам сега и на ЗАЗ да одам, но најверојатно нема :place
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Ја сакам да идам на Placebo, Radiohead, RHCP, Metallica, Nirvana (да постоеше уште :place) , Аlice in Chains, Arhangel, Mizar , David Bowie, Bjork, Linkin Park, Rammstein, Ramones, Sex Pistols и така натаму! :D
Знаев дека ќе заборавам горе нешто... Рамштајн бе!! И тоа ми е голема желба!